پویش دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز علیه بیماری کرونا

۱۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۳ کد : ۵۳۶۴۸ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۱۱۵
به دنبال انتشار ویروس کرونا در کشور و نشر اخبار گوناگون در این خصوص در فضای مجازی، پویش آگاهی بخشی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز با عنوان «هر دانشجو یک رسانه‌ی سلامت» به کوشش معاونت فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه راه اندازی شد.
پویش دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز علیه بیماری کرونا

دکتر عبدالرحیم هوشمند معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز با اعلام این خبر به خبرنگار فرهنگی دانشگاه، اظهار کرد: با توجه به اهمیت کنش اجتماعی دانشجویان به منظور افزایش سطح سلامت عمومی جامعه و نیز تقویت روحیه نوع دوستی و امید، پویش «هر دانشجو یک رسانه‌ی سلامت» راه اندازی شد تا دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان مرجع نشر اخبار درست در زمینه راه‌های پیشگیری از کرونا ویروس، به ایفای نقش و تاثیر اجتماعی خود بپردازند. 
وی افزود: دانشجویان می‌توانند در حلقه‌های پیرامونی خود، مرجع انتشار اخبار درست و موجب حفظ امید و رعایت دستورهای بهداشت شخصی و عمومی باشند و از این طریق، حلقه مکمل فرآیندهای بهداشتی و درمانی مبارزه با بیماری کرونا باشند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز خاطرنشان کرد: دانشگاهیان، به‌ویژه دانشجویان همواره در لحظات سخت دوشادوش مردم بوده‌اند و در گذار کشور از بحران‌ها و مرارت‌های نفس‌گیر به آرامش و امید ‌و زندگی، نقشی انکارناپذیر داشته‌اند.
عبدالرحیم هوشمند ادامه داد: با توجه به انتشار برخی اخبار غیرکارشناسی و مخرب در خصوص بیماری کرونا در فضای مجازی و ایجاد ترس و نگرانی در بین افراد، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز در نظر دارد از ظرفیت‌های موثر دانشجویی برای نشر اطلاعات درست و مستند به منظور خودمراقبتی و پیشگیری در برابر این بیماری، بهره  گیرد. 
وی در پایان از همه دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز دعوت کرد در راستای آگاهی‌بخشی صحیح به جامعه در زمینه مقابله با بیماری کرونا، به پویش «هر دانشجو یک رسانه‌ی سلامت» بپیوندند.
سمانه کیامنش/ دانشگاه شهید چمران اهواز


نظر شما :