رادیو اعتکاف راه اندازی می شود

۱۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۴ کد : ۵۳۶۳۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۵۱۵
رادیو اعتکاف جایگزین مناسبی برای مراسم اعتکاف در شرایط کنونی است؛ از امشب همزمان با شروع ایام البیض، روی آنتن می‌رود.
رادیو اعتکاف راه اندازی می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رادیو اعتکاف راه اندازی می شود. برنامه‌های این شبکه از اذان مغرب روز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ شروع و تا پایان روز سه شنبه بیستم اسفند سال جاری، همزمان با ایام البیض (روز‌های ۱۵،۱۴،۱۳ ماه رجب المرجب) ادامه خواهد داشت. این رادیو مانند دیگر رادیو‌های مناسبتی از طریق فرستنده‌ها در سراسر کشور بر روی طول موج اف ام ردیف ۹۵/۵ مگاهرتز پخش خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ حمید شاه‌آبادی معاون صدای رسانه‌ملی از راه‌اندازی رادیو اعتکاف در ایام البیض ماه شریف رجب خبر داد و گفت: با توجه به شرایط موجود کشور و تعطیلی اجتماعات و مراسم از جمله مراسم معنوی اعتکاف به علت بیماری کرونا، امسال مراسم اعتکاف در منازل به همراه رادیو برگزار می‌شود تا مؤمنین فرصت ایام البیض را برای نیایش و ارتباط با خدا از دست ندهند.

وی تأکید کرد: شاید بتوان گفت رادیو اعتکاف، جایگزین مناسبی برای مراسم اعتکاف در شرایط کنونی باشد و شعار "هر خانه یک مسجد" را برای ارتباط با خدا، دعا و نیایش جهت رفع گرفتاری‌ها محقق کند.

معاون صدا تصریح کرد: این رادیو مانند دیگر رادیوهای مناسبتی از طریق فرستنده‌ها در سراسر کشور روی طول موج اف ام ردیف 95/5 مگاهرتز پخش خواهد شد. برنامه‌های این رادیو از اذان مغرب روز شنبه 17 اسفند 1398 شروع و تا پایان روز سه شنبه بیستم اسفند سال جاری، همزمان با ایام البیض (روزهای 15، 14، 13 ماه رجب المرجب) ادامه خواهد داشت.

شاه آبادی یادآور شد: با توجه به برگزار نشدن مراسم اعتکاف در مساجد کشور شنوندگان بسیاری از سراسر کشور خواستار تدارک برنامه‌های مناسب از طریق رادیو شده بودند.

وی عنوان کرد: برنامه‌های رادیو اعتکاف در بخش‌های 4 ساعته ارائه خواهد شد که در هر نوبت سخنرانی‌های متناسب با این ایام و ماه رجب به صورت زنده و تولیدی پخش می‌شود. همچنین بخش‌هایی از آن به پخش تلاوت ترتیل و تحقیق کوتاه اختصاص خواهد یافت.

شاه آبادی در ادامه گفت: پخش ادعیه و مناجات به ویژه دعاهای وارد شده در این ایام، از بخش‌های مهم این رادیو است. تهیه گزارش و نیز پخش تماس‌ها و تلفن‌های مردمی، همراه با بیان آداب و اعمال روز و نیز گزیده بیانات بزرگان و علما از قسمت‌های دیگر هر یک از نوبت‌های 4 ساعته این رادیو است.

فایل صوتی ادعیه و مناجات اعتکاف:

گلچین مولودیمناجات حضرت امیرالمؤمنین(ع)

گلچین مولودیدعای ام داوود

گلچین مولودیدعای توسل

گلچین مولودیدعای کمیل

گلچین مولودیدعای ندبه

گلچین مولودیدعای فرج

گلچین مولودیدعای عظم البلاء

گلچین مولودیدعای عهد

گلچین مولودیتعقیبات نماز ظهر

گلچین مولودیتعقیبات نماز مغرب


نظر شما :