همزمان با اجرای برنامه روز درهای باز ؛

برپایی بیش از ۷۰ غرفه نمایشگاهی در دانشگاه سمنان

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۸ کد : ۵۳۴۴۲ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۵۹
مشاور اجرائی رئیس دانشگاه سمنان از ایجاد ۷۰ غرفه نمایشگاهی همزمان با برگزاری دومین دوره روز درهای باز دانشگاه در مدت دو روز در این دانشگاه خبر داد .
برپایی بیش از ۷۰ غرفه نمایشگاهی در دانشگاه سمنان

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه سمنان ؛ دکتر مصطفی فضلی با اعلام این خبر گفت : این طرح 5 و 6 اسفند در پردیس اصلی دانشگاه سمنان اجرا می شود و در قالب آن دانشگاه سمنان میزبان دانش آموزان و والدین آنان و عموم مردم خواهد بود .
دکتر فضلی با اشاره به ایجاد 70 غرفه نمایشگاهی در قالب اجرای این برنامه تصریح کرد : غرفه های این نمایشگاه به منظور ارائه دستاوردهای دانشجویان ، اساتید و دانشکده ها شامل محصولات تولیدی  دانشجویان ، غرفه مرکز بهداشت و سلامت ، تربیت بدنی و محک سلامت بدن ، غرفه تفریحی – سرگرمی ، برپایی سیاه چادر عشایر ایل سنگسر به منظور آشنایی با فرهنگ بومی ، جشنواره آش و ... است که بازدید کنندگان در کنار آشنایی با دانشگاه سمنان لحظات شاد و مفرحی را با بازدید از این نمایشگاه سپری خواهند کرد.
وی با بیان اینکه نخستین دوره طرح روز درهای باز اسفند 97 در دانشگاه سمنان اجرا شد گفت : در دومین دوره اجرای این طرح هم دانش آموزان متناسب با رشته تحصیلی از بخشهای مختلف دانشگاه شامل آزمایشگاه ها ، کارگاه ها و دانشکده ها بازدید می کنند .
مشاور اجرائی رئیس دانشگاه سمنان ادامه داد : بازدید از کتابخانه مرکزی دانشگاه و شرکت در کارگاهی به منظور کمک در تعیین رشته تحصیلی دانشگاهی و آشنایی با مباحث کار آفرینی از دیگر برنامه های دانش آموزی در قالب اجرای طرح روز درهای باز در دانشگاه سمنان است .
دکتر فضلی اظهار داشت : به منظور ایجاد شور و نشاط علمی در بین دانشجویان دانشگاه نمایشگاه جشنواره درون دانشگاهی حرکت هم در مدت اجرای این طرح برپا می شود .
وی برگزاری آئین ناب و قدر دانی از دانشجویان شاخص دانشگاه را دیگر برنامه پیش بینی شده در قالب اجرای طرح روز درهای باز در دانشگاه سمنان عنوان کرد .
مشاور اجرائی رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه ، به دنبال تبدیل شدن دانشگاه سمنان به دانشگاه نسل سوم یا به تعبیری دانشگاه  کار آفرین هستیم افزود : یکی از ملزومات تحقق دانشگاه کار آفرین ارتباط موثر دانشگاه با جامعه و صنعت است که اجرای طرح درهای باز دانشگاه گامی در جهت تحقق این هدف است چرا که بدون حضور فعال در جامعه امکان پیشرفت دانشگاه وجود ندارد .
دکتر فضلی در پایان ضمن دعوت از عموم علاقه مندان برای بازدید از دانشگاه سمنان اظهار امیدواری کرد : با اجرای این طرح ضمن فراهم کردن زمینه ای برای آشنایی بیشتر مخاطبان با دانشگاه سمنان گامی در جهت تحکیم پیوند دانشگاه و جامعه  برداشته شود.
یاد آور می شود ؛ برای آشنایی صنعتگران با دانشگاه سمنان هم برنامه ای در نظر گرفته شده است که در آینده نزدیک اجرا خواهد شد.


نظر شما :