برگزاری ویژه‌برنامه روز زن با حضور معاون سیاسی استانداری خوزستان در دانشگاه شهید چمران

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۶ کد : ۵۳۳۹۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۳
با حضور دکتر حسین زاده معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان، روز دوشنبه ۲۸ بهمن‌ماه ویژه‌برنامه تولد حضرت فاطمه(س) و روز زن در آمفی‌تئاتر دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز، برگزار شد.
برگزاری ویژه‌برنامه روز زن با حضور معاون سیاسی استانداری خوزستان در دانشگاه شهید چمران

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، این مراسم با حضور دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه، فرانک موسوی مدیر دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان، مدیران، اعضای هیئت‌علمی، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه همراه بود.

در این برنامه دکتر حسین زاده معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان، بیان کرد: در برنامه‌های کلان پنجم و ششم توسعه توجه ویژه‌ای به حوزه زنان شده است.

وی، افزود: در استان خوزستان نیز در همین راستا برنامه‌ریزی‌هایی برای ارتقاء جایگاه زنان بالأخص زنان خودسرپرست و بد سرپرست شده است که مهارت‌آموزی مهم‌ترین این برنامه‌ها است.

 دکتر شاهی مشاور رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در امور بانوان و خانواده گفت: در بخش مدیریتی اخذ تصمیم بسیار سخت است بالأخص تصمیماتی که در برخی موارد خلاف نظر جامعه و عادات مرسوم است، اما مدیری موفق است که بتواند بر موانع غلبه کرده و آن‌ها را از میان بردارد.

وی، عنوان کرد: امروزه زنان توانمندی‌های خود را در عرصه‌های گوناگون علمی، هنری، اقتصادی و... نشان داده‌اند؛ به‌عنوان‌مثال در دانشگاه شهید چمران اهواز ۱۰ بانوی استاد تمام مشغول علم‌آموزی به دانشجویان هستند که برخی از آنان دارای افتخارات کشوری نیز می‌باشند.

مشاور رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در امور بانوان و خانواده، اظهار کرد: زنان توانمندی‌های خود را ثابت کرده‌اند و اکنون نیاز است که مسئولان با تصویب قوانین و تسهیل شرایط موجود فعالیت بانوان را ارتقاء دهند. این‌یک لطف نیست بلکه حق انسانی و شهروندی زنان است.

در ادامه مدیر دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان بیان کرد: حضرت فاطمه(س) بزرگ بانویی است که در تاریخ ماندگار شده‌اند.

فرانک موسوی افزود: حضرت زهرا(س) از محیط خانه منشأ بسیاری از تحولات در جامعه شدند؛ اوج اقتدار زنانه ایشان در پرورش فرزندان، همسرداری و توجه به علم و معرفت است. ایشان همسر مردی بود که تمام‌وقتش را در راه خدا جهاد فی سبیل الله کرد؛ عمر آن حضرت کوتاه اما پربار بود.

وی تأکید کرد: باید تلاش کنیم که جایگاه بانوان را ارتقا دهیم. در برنامه‌های توسعه از منظرهای مختلف به جایگاه زنان نگاه شده است؛ در برنامه ششم توسعه بر مسئله تقویت سرمایه اجتماعی بانوان عدالت جنسیتی و.... تأکید شده که صورت تحقق این برنامه‌ها زنان به جایگاه واقعی خود خواهند رسید.

گفتنی است در پایان این برنامه از زنان موفق حوزه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی دانشگاه شهید چمران اهواز، تجلیل به عمل آمد.

 سمانه کیامنش/ دانشگاه شهید چمران اهواز

کلید واژه ها: دانشگاه شهید چمران اهواز


نظر شما :