بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی، در دانشگاه پیام نور تهران جنوب

مراسم بزرگداشت مقام شهدای مقاومت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در دانشگاه پیام نور تهران جنوب برگزار شد
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۸:۱۰ کد : ۵۳۲۵۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۳
بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی، در دانشگاه پیام نور تهران جنوب

به گزارش خبرنگار معاونت فرهنگی دانشگاه، این مراسم با حضور دکتر محمدرضا زمانی ریاست عالی دانشگاه پیام نور، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود نبوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور، دکتر غلامرضا بخشی خانیکی رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران، حجت الاسلام حسینی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان تهران، سردار احمد کریم‌پور مشاور عالی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خانواده معزز شهدا، چند تن از سرداران و جانبازان سپاه،روسای مراکز پیام نور، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور برگزار شد.

دکتر غلامرضا بخشی خانیکی رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران ضمن اشاره به ایام ا... دهه فجر، یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم و بویژه سید شهدای مدافع حرم سردار سلیمانی را گرامیداشت و اظهار کرد: سردار سلیمانی کسی بود که همه عمرش را دور از خانواده بوده است، کسی که بعد از هشت سال دفاع مقدس در جبهه های مختلف حضور داشت و این اوج غربت یک انسان است همچنین نحوه شهادت ایشان که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری بدست شقی‌ترین افراد شهید شده است نشان دهنده جایگاه ویژه این شهید والامقام می باشد. 

دکتر بخشی خانیکی به وظیفه دانشگاهیان در قبال خون شهیدان اشاره کرد و گفت: ما بعنوان بخشی از جامعه دانشگاهی کشور وظیفه داریم که به آنچه شهیدان توصیه کردند عمل کنیم، درست کار کنیم و کارِ درست انجام دهیم. تقوا داشته باشیم و برای کشورمان و آینده فرزندانمان درست کار کنیم.

سخنران ویژه این مراسم سردار احمد کریم‌پور مشاور فرمانده سپاه قدس انقلاب اسلامی با بیان خاطراتی از روحیات و تدابیر فرماندهی خاص سپهبد شهید سلیمانی گفت: حاج قاسم سلیمانی یک راهنما بود که علاوه بر تفکر و درایت، شجاعت هم داشت. یکی از هنرهای حاج قاسم سلیمانی این بود که همه دشمنان را یک جور نمیدید، بلکه با هر کدام به فراخور احوال خودشان برخورد میکرد.

وی با اشاره به دیدگاه و ارزشی که رهبر معظم انقلاب برای سردار سلیمانی قائل بود گفت: رهبر انقلاب این شهید والامقام را فردی توانا و شجاع می دانست که در زمان حیاتش او را تحسین می کرد.

طی این مراسم از خانواده دو تن از شهدای مدافع حرم، شهیدان والامقام مصطفی محمدمیرزایی و مهدی حسینی و چند تن از سرداران و جانبازان انقلاب اسلامی تجلیل شد.

در پایان مراسم بزرگداشت مقام شهیدان مقاومت سپهبد شهید قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و همرزمان شهیدشان، به پاس مجاهدت‌ها و رشادت‌های سردار سلیمانی، از سر در 

ساختمان اصلی دانشگاه پیام نور تهران جنوب که به نام سردار دلها، سپهبد شهید قاسم سلیمانی نام‌گذاری شد، رونمایی شد./ ایراندوست


نظر شما :