پیام رئیس دانشگاه سمنان به مناسبت چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۰ کد : ۵۳۲۵۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۸
رئیس دانشگاه سمنان با صدور پیامی ضمن تبریک چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و یادآوری کسب موفقیت‌های علمی مختلف از سوی دانشگاهیان دانشگاه سمنان، از جامعه دانشگاهی برای حضور باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.
پیام رئیس دانشگاه سمنان به مناسبت چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

متن پیام به این شرح است :
 

بسم الله الرحمن الرحیم
﴿جاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْباطِلُ إِنَّ الْباطِلَ کانَ زَهُوقاً﴾

دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، برهه‌ای از تاریخ این مرز و بوم کهن است که مردم غیور و انقلابی ایران اسلامی با رهبری امام راحل (ره)، مسیر کشور را از خدمت به بیگانگان، به سوی حرکت در راه استقلال و آزادگی تغییر دادند؛ و هم‌اکنون نیز در حالی به استقبال سالگرد چهل ویکمین بهار انقلاب خود می‌روند که به لطف آن خیزش پربرکت، صلابت مقام معظم رهبری و حمایت مردمِ همیشه در صحنه، از نظام اسلامی، ایران به کشوری بزرگ و قابل احترام در سطح منطقه و جهان تبدیل شده است.
انجام پژوهش‌های علمی منطبق با نیازهای جامعه همراه با ایمان و تعهد اصلی‌ترین و والاترین رسالت مجموعه دانشگاهی است؛ که می‌تواند به اثربخشی و حل ریشه‌‌ای مشکلات کشور بیانجامد.
 بنده باور دارم دانشگاهیان ما همچون گذشته می‌توانند سرمنشأ خدمات و برکات زیادی در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور بوده و رسالت وجودی خود را به عنوان مهم ترین و اصلی‌ترین رکن توسعه و بارزترین ابزار دسترسی به استقلال فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و... بیش از پیش ایفا نماید.
در چهل ویکمین بهار انقلاب اسلامی مایه خرسندی و مباهات است که دانشگاه سمنان به عنوان «نگین خردورزی خطه کویر» با تأسّی از فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و در راستای حرکت به سوی رسالت وجودی خود، مفتخر به قرار گرفتن در فهرست یک درصد برتر دانشگاه‌های تأثیرگذار دنیا از نظر تعداد استنادات علمی، حضور و کسب رتبه‌های بسیار خوب و قابل قبول در رده‌بندی‌های معتبر بین المللی و نیز موفق به قرار گرفتن نام برخی از اساتید و پژوهشگران خود در فهرست یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان شده است.
اینک در سالگرد طلوع خورشید فجر، دانشگاهیان دانشگاه سمنان ضمن اعلام وفاداری به عهد خود با رهبر معظّم انقلاب و خون های ریخته شده به پای آزادی و استقلال این مرز و بوم، به خصوص شهید والامقام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی که در آستانه چهلمین روز شهادت آن سردار دلها هستیم، از همه مردم ایران اسلامی به خصوص جامعه دانشگاهی کشور دعوت به عمل می‌آورند تا همچون گذشته با حضوری پرشور در راهپیمایی 22 بهمن که امسال به یُمن چهل ویکمین سالگرد این پیروزی باشکوه و فضای معنوی کشور پس از شهادت سردار آسمانی و قرارگرفتن در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جلوه ای ویژه یافته است، شکوه اعتماد ملی و اقتدار نظام اسلامی را در صفوف به هم پیوسته به جهانیان نشان دهند.

دکتر مسعود نصیری زرندی
رئیس دانشگاه
بهمن ماه 1398

نظر شما :