رئیس دانشگاه تهران در مراسم تکریم از مادران و همسران شهدا:

فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل جوان، برای جلوگیری از دست‌اندازی دشمنان به کشور انتقال یابد

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۰ کد : ۵۳۲۲۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۱۰
رئیس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران معتقد است فرهنگ ایثار و شهادت را باید تبیلغ و ترویج کرد تا با انتقال این مفهوم به نسل جوان کشور از دست‌اندازی دشمنان مصون بماند و همواره امنیت و توسعه کشور تضمین شود.
فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل جوان، برای جلوگیری از دست‌اندازی دشمنان به کشور انتقال یابد

به گزارش دفتر ارتباطات و امور رسانه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران؛ مراسم تکریم از مادران و همسران شهدای دانشگاه تهران روز شنبه 19 بهمن ماه برگزار با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه و دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ‌برگزار شد.

در ابتدای مراسم دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ضمن عرض تبریک به خانواده معظم شهدا نسبت به نقش مؤثر و مهم در پیروزی انقلاب اسلامی، 8 سال دفاع مقدس و استمرار خط اسلام ناب محمدی در کشورمان، اظهار کرد: امروز 19 بهمن ماه به نام روز بزرگداشت و تکریم مادران و همسران شهدای معظم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نامگذاری شده است لذا این فرصت را غنیمت می شماریم تا در خدمت شما عزیزان باشیم تا ارادت و تشکر خودمان را نسبت به صبر و ایثارگری که داشته اید، اعلام کنیم.

 وی ادامه داد: ما مدیران باید یادمان بماند آنچه که در این کشور الهی در دسترس ما قرار دارد، ثمره خون شهدای بزرگوار، ایثارگری و مجاهدت خانواده های آنان است.

دکتر سرسنگی بیان کرد: برگزاری چنین مراسم هایی برای ما مدیران اهمیت دارد تا یک بار دیگر از صبر و ایثارگری شما درس بیاموزیم و در ادامه مسیر این نظام الهی به یاد داشته باشیم هر آنچه که در این کشور به دست آمده، ثمره صبر و ایثارگری خانواده‌های معظم شهدا است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ضمن عرض تبریک به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت شهدای انقلاب و دفاع مقدس، گفت: امیدوارم راهی را که شهدا آغاز کردند به درستی ادامه دهیم. شهدا و خانواده‌های شهدای دانشگاه تهران افتخار دانشگاه هستند.

در ادامه جلسه دکتر محمود نیلی احمدآبادی ضمن عرض تسلیت و تبریک به مناسبت وفات حضرت ام‌البنین (س) و ایام دهه فجر اظهار کرد: شهدا در بین مردم ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی گویای این جایگاه ویژه بود.

وی ادامه داد: جایگاه ویژه شهدا در میان مردم به دلیل خدمات ویژه‌ای است که شهدا به کشور و انقلاب داشته اند. مردم 40 سال پیش انتخاب کردند و با آبیاری این مسیرهمچنان این انقلاب را زنده نگه داشته اند. شکی نیست که شهادت و ارزش کار شهدا مرهون مادران و همسران شهدا است.

دکتر نیلی احمدآبادی تأکید کرد: اگر مادران در تربیت فرزندان کوتاهی می کردند و اگر مفهوم ایثارو خدمت را به آنان آموزش نمی دادند و اگر همسران شهدا پای حرکت آنها را سست و لرزان می کردند، حتما شهادت نصیب این عزیزان نمی شد و کشور دچار مشکلات و حوادث زیادی می شد اما امروز به واسطه این شهادت ما در امنیت کامل قرار داریم.

رئیس دانشگاه تهران افزود: ما به عنوان دانشگاه تهران و بزرگترین مرکز علمی کشور از میان دانشجویان، اساتید و کارکنان شهدای زیادی را تقدیم انقلاب و کشور کرده ایم و به خوبی ارزش این شهادت را متوجه هستیم.  وی فرهنگ را بستر اصلی حرکت در دانشگاه دانست، بیان کرد: همه کسانی که فرهنگساز هستند و فرهنگ ایثار و شهادت را به جامعه تزریق می کنند، جایگاه بالاتری در دانشگاه دارند. دانشگاه تهران معتقد است این نوع تفکر و فرهنگ را باید تبیلغ و ترویج کرد تا با انتقال این مفهوم به نسل جوان کشور از دست‌اندازی دشمنان مصون بماند و همواره امنیت و توسعه کشور تضمین شود.

دکتر نیلی احمدآبادی خطاب به مادران و همسران شهدا گفت: موضوعاتی را که در این جلسه مطرح کردید، قطعا پیگیری خواهیم کرد و به شما این اطمینان را می‌دهم که دانشگاه هر جا که توانسته سعی کرده وجه مثبت و اکثریت قوانین را در نظر بگیرد. حتی در جایی که ابهام وجود داشته، دانشگاه سمتی را انتخاب کرده که به نفع خانواده شهدا باشد.

رئیس دانشگاه تهران در پایان خاطر نشان کرد: موضوعات مختلفی در هیئت رئیسه دانشگاه تهران مطرح می شود و سعی می‌کنیم در قالب قانون عمل شود، البته گاهی محدودیت‌های مالی موانعی را ایجاد می کند اما سعی خواهیم کرد راهکارهای قانونی برای این موضوعات پیدا کنیم.

در بخشی از این جلسه، تعدادی از مادران و همسران شهدا نقطه نظرات و صحبت‌های صمیمانه خود را در این جلسه مطرح کردند. همچنین در پایان مراسم با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران و دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از مادران و همسران شهدای دانشگاه تهران تقدیر به عمل آمد.

 

انتهای پیام/


نظر شما :