رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها:

بزرگترین عملیات حماسی حاج قاسم حضور در دل مردم با بدن تکه تکه بود

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۸:۲۵ کد : ۵۳۲۲۲ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۳۹۶
حجت الاسلام و المسلمین رستمی رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها گفت: بزرگترین عملیات حماسی حاج قاسم حضور در دل مردم با بدن تکه تکه بود چرا که نه تهران، اهواز، مشهد، قم و کرمان چنین حماسه ای را به خود ندیده بودند.
بزرگترین عملیات حماسی حاج قاسم حضور در دل مردم با بدن تکه تکه بود

به گزارش دفتر ارتباطات و امور رسانه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران؛  مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و شهدای سانحه هوایی، بویژه دانشجویان و دانش آموختگان جان‌باخته دانشگاه تهران در این حادثه تأسف‌بار، امروز 21 بهمن ماه هم‌زمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر برگزار شد‌‌‌‌‌‌‌.

مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و شهدای سانحه هوایی، بویژه دانشجویان و دانش آموختگان جان‌باخته دانشگاه تهران در این حادثه تأسف بار با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و در ادامه مراسم حاج مرتضی طاهری به مدیحه سرایی پرداخت.

این مراسم با حضور دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و حجت الاسلام و المسلمین رستمی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، کارکنان، اساتید و دانشجویان برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها ضمن عرض تسلیت به مناسبت چهلمین روز شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای حادثه جان‌گداز هواپیما مسافربری اظهار کرد: چنین مجالسی جلا دهنده روح و صفا دهنده دل است.

وی ادامه داد: شهادت هموطنان مان در حادثه جان گداز هواپیما مسافربری از بُعدی از شهادت قاسم سلیمانی سخت تر بود چرا که شهادت شهید سلیمانی به دست شقی‌ترین آدم ها اتفاق افتاد اما شهادت هوطنان مان به دست مدافعان داخلی پیش آمد.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها گفت: یکی از مشاوران ارشد آمریکا تحلیل کرد، فشارها و سختی هایی که به ایران تحمیل شده است، به گونه ای است که ایران در آستانه شکاف های بزرگ اجتماعی و درگیری های داخلی قرار دارد و در این موقعیت ترور یکی از شخصیت های نظامی بلندپایه ایران می تواند به این شرایط کمک کند. آنها معتقدند ایرانی ها را در فشار روانی و امنیتی قرار دادند تا به محصول زمین زدن انقلاب اسلامی برسند و به خاک این کشور برگردند و اتفاقات آبان ماه آنها را در پیگیری این تحلیل جدی تر می کند.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی تأکید کرد: آنها خشمی را نسبت به حاج قاسم سلیمانی داشتند چرا که ایشان تمامی نقشه های آنها را در سال های اخیر برهم زده بود. آنها نقشه خاورمیانه بزرگ را با جنگ 33 روزه آغاز کردند و خاورمیانه جدید طوری طراحی شده بود که هیچ کشور قدرتمندی پیرامون اسرائیل نباشد. ایران، عراق، سوریه و ترکیه براساس جمعیت ها و اقلیم های قومی به تجزیه ها و درگیری‌های خونبار پس از تجزیه ها دچار شوند و در اینجا بار دیگر نقشه هایشان با حضور حاج قاسم سلیمانی نقش برآب شد.

وی با اشاره به اینکه کسی که نقشه های طاغوت عالم را باطل می کرد، حاج قاسم سلیمانی بود از این رو هدف شان ترور این فرمانده بزرگ شد، گفت: بزرگترین عملیات حماسی حاج قاسم حضور در دل مردم با بدن تکه تکه بود چرا که نه تهران، اهواز، مشهد، قم و کرمان چنین حماسه ای را به خود ندیده بودند. البته نمونه ای از مراسم تشییع حضرت امام خمینی(ره) بود. اصیل ترین رزمنده و نمادی که از انقلاب اسلامی می‌توانستیم نشان دهیم، حاج قاسم بود.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها در پایان خاطر نشان کرد: در انتخابات داخلی بعضی رفتارها برای محبوب شدن و مورد توجه قرار گرفتن انجام میشه ولی حاج قاسم این چنین رفتارهایی نداشته است اما به دلیل اخلاص عمیقی که ایشان داشت، خداوند او را در میان مردم محبوب کرد. ایشان در گمنامی محض قرار داشت.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: معاونت فرهنگی دانشگاه تهران اداره کل فرهنگی و اجتماعی


نظر شما :