آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری - ۱۴بهمن۱۳۹۸

میثاق نامه دانشگاهیان کشور با آرمان های حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ | ۲۰:۱۸ کد : ۵۳۰۵۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی گزارش تصویری
تعداد بازدید:۱۳۹۶
همزمان با گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی، مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر برگزار شد.
میثاق نامه دانشگاهیان کشور با آرمان های حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عهَدُوا اللهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَّن قَضی‌ نَحبَهُ وَ مِنهُم مَن یَنتَظِر وَ ما بَدَّلُوا تَبدیلاً(احزاب 23)

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر عهدی که با خدا بسته اند وفا کرده اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند) و برخی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود نداده اند.

سپاس و حمد، خدای بی‌همتا را که بر ما منّت نهاد و نعمت انقلاب اسلامی و رهبری کبیر آن را بر ما ارزانی داشت تا تحت زعامت آن عارف واصل، جاهلیت مدرن را در هم کوبیم و پرچم حاکمیت الله را در جهان معاصر به اهتزاز درآوریم که «جاءَ الحق و زَهقَ الباطل اِنَّ الباطلَ کانَ زَهوقاً».

امام خمینی، ابرمردی بودکه، به عهدی که با خدای خود بسته بود، صادقانه وفا نمود و با همان ثبات قدم تا پایان کار باقی ماند و آنگاه که به دیدار حضرت یار می‌شتافت، با دَم مسیحایی خود، به ما نیز ایستادگی و امید به آینده ای روشن را هدیه کرد. ما نیز امروز،  همراه با خلف صالح و جانشین برحقش، رهبر فرزانه انقلاب «دامت افاضاتُه» و بازخوانی سیره آن امام هُمام، همان راه و رسم را مُجّدانه پی می‌گیریم فرزندان انقلاب و امام تحت رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) مسیر پرپیچ و خم اما درخشان اسلام ناب محمدی(ص) را پیش می گیرند و در این راه از بذل مال و جان دریغ ندارند. خیل شهدای این راه، خود، گویای حقانیت آن است.

ما دانشگاهیان ضمن تبریک و تسلیت شهادت پرافتخار سردار مقاومت، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش، و تجدید میثاق با آرمان های بلند حضرت امام خمینی(ره)، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و بیعت مجدد و مؤکّد با جانشین برحق و حافظ آرمان‌ها و سیره آن یار سفر کرده، حضرت آیت الله  خامنه ای «مُدَّ ظلهُ العالی» توجه همگان را به نکاتی چند معطوف می‌داریم:

1-امام خمینی با طرح اسلام ناب محمدی(ص)، همانا، راه را بر اسلام آمریکایی و حافظ منافع استکباری  با دو وجهه تفریطی اسلامِ بی‌تفاوت و سکولار و وجهه افراطیِ اسلام داعشی و تکفیری، به خوبی بسته است، و با  به صحنه آوردن توان آخرین دین آسمانی برای درمان دردهای دنیای معاصر، ضمن اعتمادسازی میان ملت‌ها و ارائه الگوی بی‌همتای مردم‌سالاری دینی راه را برای معرفی اسلام تعالی‌بخش و تدارک آمادگی برای ظهور حکومت جهانی مهدوی به خوبی گشوده است و ان‌شاءالله به زودی طومار مستکبران عالم را به کلی در هم خواهد پیچید.

2-مطابق تعالیم تابناک امام خمینی(ره)، ایجاد گشایش و رفاه برای مردم به ویژه مستضعفان، تنها در پرتو خودباوری، خوداتکائی و توجه به توانمندی‌های داخلی از جمله، اعتماد به نیروی سرشار جوانان میسر است، نه اعتماد به جبهه استکبار به رهبری آمریکای جهانخوار که بقای خود را در فنای انقلاب و نظام اسلامی می‌بینند و از یک سو مسلمانان بی گناه را در فلسطین، سوریه، عراق، بحرین، یمن، افغانستان و دیگر کشورهای اسلامی به خاک و خون می کشند و از دیگر سو  با طرح تحریم های به اصطلاح فلج‌کننده علیه ام‌القرای کشورهای اسلامی، مزوّرانه می‌کوشند ناکارآمدی نظام اسلامی را القاء نمایند. لذا امام حکیم و بصیرمان به درستی، مبارزه بی‌امان با نظام سلطه و عامل اصلی مصیبت‌ها در جهان و ایران را تا رفع فتنه در عالم، و در عین حال سیاست خارجی مبتنی بر عزت، حکمت و مصلحت را استراتژی همیشگی انقلابمان برشمردند که باید همواره مورد نظر مردم و مسئولان نظام باشد.

3-با توجه به اقدام خصمانه دولت آمریکا در به شهادت رساندن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، فرمانده دلیر سپاه قدس و نیز فرمانده مجاهد نیروی حشدالشعبی شهید ابومهدی المهندس، ما دانشگاهیان، ضمن حمایت از توانمندی‌های غرورآفرین دفاعی جمهوری اسلامی، از دولت محترم و دستگاه دیپلماسی کشور مصرانه می خواهیم تا با بکارگیری تمام توان خود، مدبّرانه و شجاعانه، نهایت تلاش خود را به کار گیرند تا خون این شهیدان پایمال نشود و به هر صورتی که ممکن است برای احقاق حق ملت ایران اسلامی در مجامع بین‌المللی اقدام عاجل نمایند.

4- طرح از پیش شکست خورده، متوهمانه و مزوّرانه صهیونیسم و آمریکای جنایت‌کار که به «معامله قرن» موسوم شده اما در واقع، جنایت و اشغال‌گری قرن است، هرگز نمی‌تواند آرمان مقاومت اسلامی را تحت‌الشعاع خود قرار دهد. مقاومت اصلی‌ترین راه پیروزی در برابر سلطه‌طلبان و اشغالگران است. مادانشگاهیان همواره در کنار مردم مظلوم فلسطین خواهیم ماند تا زمانی که حق آنها از طریق مقاومت و راهکارهای عملی جمهوری اسلامی ایران محقق شود و سرزمین قدس بار دیگر به طور کامل به آغوش جهان اسلام بازگردد.

5-نظر به نقش مؤثر دانایی در تولید توانایی، استقلال و اقتدار ملی و بین‌المللی، توجه ویژه به علم و فناوری در قالب نهضت تولید علم، جنبش نرم‌افزاری و دانش های بومی، برای تدارک اقتصاد دانش‌بنیان و مقاومتی و گذر از پیچ تاریخی کنونی و تمرکز بر راهبردهای دانشگاه اجتماعی و در نهایت، اجرای سیاست های کلی حوزه علم و فناوریِ ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری «مُدَّ ظلهُ العالی» از الزامات اساسی توسعه کشور است. بدین منظور تحقق دانشگاه اسلامی و تربیت اساتید، محققان و دانشجویان تراز نظام اسلامی به ویژه در راستای تحقق تدابیر و فرامین رهبری معظم انقلاب در «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی»، از ضروریاتی است که به آمال معمار کبیر انقلاب در بسترسازی انقلاب اسلامی ایران برای حکومت جهانی مهدوی، جامه عمل می‌پوشاند.

 در پایان، ما دانشگاهیان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی و شهیدان والامقام به ویژه شهدای مقاومت اسلامی  و تجدید میثاق با آرمان های بلند امام و رهبری و اعلام آمادگی کامل برای تداوم راه حق و عزت‌آفرین انقلاب اسلامی، از خداوند بزرگ می‌خواهیم که توان لازم را برای ادامه راه تا وصول به قله سعادت و تعالی، به همه ما و آحاد ملت مسلمان ایران ارزانی دارد.

 

مِن الله التّوفیق

دانشگاهیان دانشگاههای کشور

14 بهمن 1398

حرم امام خمینی(ره)


( ۵ )

نظر شما :