مهندس عسکری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

کنش های مسئولانه دانشجویان را براساس هویت ملی و دینی، تقویت کنیم

۱۸ دی ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۳ کد : ۵۲۵۴۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۶۴
کنش های مسئولانه دانشجویان را براساس هویت ملی و دینی، تقویت کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جمع نمایندگان تشکل ها و کانون های دانشجویی دانشگاه لرستان، گفت: «باید حمایت از فعالیت های تشکل ها و کانون های دانشجویی برای تقویت کنش مسئولانه دانشجویان، افزایش یابد».

به گزارش روابط عمومی دانشگاه لرستان، محمدهادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، غروب روز سه‌شنبه، 17 دی‌ماه در نشست صمیمی با نمایندگان تشکل ها و کانون های دانشجویی دانشگاه لرستان که در محل حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد، تشریح کرد:«اگر می خواهیم دانشگاهی مطلوب، متوازن و اسلامی داشته باشیم باید از حضور و فعالیت تشکل های اسلامی، کانون های فرهنگی، انجمن های علمی و نشریات دانشجویی حمایت کنیم».  وی از پیگیری دریافت سهمیه کاغذ و یارانه برای حمایت از نشریات دانشجویی خبر داد.  

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود:«به دنبال تقویت انجمن های علمی دانشجویی همراه با تلاش و برنامه‌ریزی برای تهیه مبانی نظری براساس تجربیات موفق بین المللی و بازنگری در ساختار سازمانی و نقشه راه انجمن های علمی و تدوین نظام ارزیابی موثر برای رسیدن به نسل دوم انجمن های علمی دانشجویی هستیم». عسکری تأکید کرد که باید بیش از پیش، تلاش کرد مشارکت دانشجویان در فعالیت های تشکل ها و کانون های دانشجویی را افزایش داد.

محمدهادی عسکری در پایان نشست با نمایندگان تشکل های دانشجویی، صنفی، علمی، فرهنگی و سیاسی دانشگاه لرستان گفت:« مانند دوران دفاع مقدس، به شدت نیازمند وحدت کلمه حول ارزش های انقلاب هستیم؛ باید به سمت مبانی همبستگی‌ساز و هویت‌بخش برویم؛ براساس تقویت هویت ملی و دینی، باید کنش های مسئولانه دانشجویان را تقویت کرد».

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری این خبر را هم داد که با همکاری دانشگاه لرستان، رویداد کار، مهارت و فناوری ویژه دانشجویان دختر( کمند) و بازارچه تولیدات دانشجویی با تأکید بر مشاغل کوچک و دانشجویی، برگزار خواهد شد.

در این نشست، دکتر خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی قدرتی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان، معاونان دانشگاه و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان نیز حضور داشتند.  

گفتنی است با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، دکتر غلامرضا غفاری، نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه پنج کشور، در روز چهارشنبه، ۱۸ دی ماه به میزبانی دانشگاه لرستان برگزار می‌شود.

منطقه پنج کشور براساس تقسیم بندی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شامل: دانشگاه لرستان، دانشگاه رازی کرمانشاه، دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دانشگاه ایلام، دانشگاه کردستان، دانشگاه آیت الله­‌العظمی بروجردی، پارک علم و فناوری لرستان، پارک علم و فناوری کردستان، پارک علم و فناوری کرمانشاه و پارک علم و فناوری ایلام می‌شود.

بیژن سهیلی/52543.98


نظر شما :