معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در پیامی تأکید کرد:

دعوت از دانشگاهیان جهت حضور در مراسم تشیع و به خاک سپاری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

در پی شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم پیامی صادر کرد
تعداد بازدید:۴۰۴
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در پیامی ضمن تسلیت این حادثه دردناک، از عموم دانشگاهیان به ویژه در استان های خوزستان، خراسان رضوی، تهران، قم و کرمان دعوت کرد به پاس قدرشناسی از خدمات این شهید والا مقام در مراسم تشیع و خاک سپاری وی حضور یابند.
دعوت از دانشگاهیان جهت حضور در مراسم تشیع و به خاک سپاری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی، متن کامل پیام دکتر غلامرضا غفاری به این شرح است:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

حادثه ترور ناجوانمردانه سردار سرافراز سپاه اسلام، سپهبد شهید قاسم سلیمانی  که نمونه بارزی از تروریزم دولتی است، موجی از ماتم و خروش را در میان ملت بزرگ ایران و دیگر ملت های منطقه و جهان ایجاد نمود و موجب تأثر همه آزادی خواهان شد.

واقعه جانگدازی که موجب شد آمریکای جنایت پیشه و حامیانش نقاب مبارزه با تروریسم را از رخ برکشیده و چهره کریه خود را به همگان بنمایانند که خود مصداق بارز آنند.

آری، تقدیر بدان گونه بود تا سردار دلاور ایرانی، به دست یاغی ترین رژیم دنیا، طعم شیرین شهادت در راه خدا که سالیان دراز بی قرارش بود، را بچشد.

تقدیر این بزرگمرد عرصه مبارزه علیه باطل این طور بود تا همچون امام شهیدش حضرت اباعبدلله الحسین(ع) در غربت به فیض شهادت نایل آید.

شهید والا مقام سپهد قاسم سلیمانی در طی حیات پر برکت خود، درختی از ایمان، اخلاص و عمل صالح را پروراند تا این گونه وعده حضرت حق (جلّ و علی) در مورد او تحقق یافته و چنین عزتمندانه و غرور آفرین به جمع یاران شهیدش بپیوندد.

شهید سلیمانی شخصیتی بود که علاوه بر برخورداری از هوش و شجاعت بالای نظامی، از سجایای اخلاقی سرشاری برخوردار بود. او در طول مدت مبارزه و خدمت هیچ امری را مقدم بر منافع ملی نمی دانست و همواره از جدال بر سر گرایشات مختلف پرهیز می نمود و همین مراقبه موجب گردید تا بعد از انتشار خبر شهادتش همه آحاد جامعه با همه سلایق و گرایش های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی داغدار از دست رفتنش باشند و این چنین آتشفشانی از سرمایه های اجتماعی را خلق نماید.

سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی از جمله فرماندهانی بود که با خضوع در برابر مردم و برخورد سرشار از ادب و احترام به پیشگاه اقشار مختلف مردم و به ویژه خانواده های معظم شهدا توانست بر قلب های مردم سرداری نماید.

او نمونه مجاهدی بود، که شجاعانه در جبهه های نبرد حاضر و با نمادهای ارتجاع و انفعال مبارزه کرد و در راه دفاع از مردم در مقابل گروه های افراطی و تکفیری و نیز توطئه های بی رحمانه و خباثت آمیز ایستادگی کرد تا جایی که خون پاک خود را در این راه اهداء کرد.

حضور سردار شهید قاسم سلیمانی در جبهه های نبرد نوعی دلگرمی را برای ملت ما و ملت های تحت ظلم به ارمغان می آورد و حقّا که این مردم شریف بعد از شنیدن خبر شهادت این مرد بزرگ تاریخ معاصر ایران،  اقشار مختلف نسبت به وی قدرشناسی نمودند و با حضور در صحنه های اجتماعی، بار دیگر جلوه هایی تماشایی از وحدت و انسجام ملی را به نمایش گذاشتند که این حرکت مبارک، بایستی تداوم یابد.

اینجانب ضمن ادای احترام به روح بلند این شهید والامقام و محکومیت شدید این اقدام تروریستی، ضمن تأکید بر حق جمهوری اسلامی ایران در انتقام سخت از آمران و مسببان این جنایت بزرگ از یکایک دانشگاهیان گرانقدر به ویژه دانشگاه های استان خوزستان، خراسان رضوی تهران، قم و کرمان دعوت به عمل می آورم تا به پاس قدرشناسی از زحمات و خدمات ارزشمند این فرزند دلاور وطن، همچون روزهای اخیر با حضور در مراسم تشیع و به خاک سپاری این قهرمان ملی حضور یابند.

از پیشگاه خداوند متعال، صبر و سکینه برای خانواده محترم ایشان و ملت شریف ایران مسألت می نمایم.

غلامرضا غفاری

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری


نظر شما :