اسامی برگزیدگان بیست‌ویکمین جشنواره جوان خوارزمی

۲۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶ کد : ۵۱۸۷۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۱۶
برگزیدگان بیست‌ویکمین جشنواره جوان خوارزمی در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران معرفی شدند.
اسامی برگزیدگان بیست‌ویکمین جشنواره جوان خوارزمی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، به نقل از دبیرخانه بیست‌ویکمین جشنواره جوان خوارزمی در بخش برق و کامپیوتر ۵۵ طرح، در بخش مکانیک ۴۴ طرح، در بخش فناوری‌های شیمیایی ۴۵ طرح، در بخش زیست فناوری و علوم پایه پزشکی ۴۳ طرح، در بخش علوم پایه ۲۳ طرح، در بخش کشاورزی و منابع طبیعی ۲۶ طرح، در بخش مهندس نرم‌افزار و فناوری اطلاعات ۳۳ طرح، در بخش مکاترونیک ۹ طرح، در بخش عمران ۲۵ طرح، در بخش مواد متالورژی و انرژی‌های نو ۱۷ طرح، در بخش نانو ۶ طرح، در بخش هنر ۲۰ طرح، در بخش معماری و شهرسازی ۱۳ طرح، در بخش محیط زیست ۱۰ طرح، در بخش هوافضا ۷ طرح و در بخش مهندسی صنایع و مدیریت فناوری نیز ۷ طرح دریافت کرده بود که پس از ارزیابی گروه‌های تخصصی، ۱۸ طرح به هیئت داوران پیشنهاد شد و پس از دفاع از طرح‌های پیشنهادی، ۱۰ طرح به‌عنوان برگزیدگان نهایی بخش دانش پژوهان و فناوران بیست‌ویکمین جشنواره خوارزمی انتخاب شدند.

برگزیدگان بخش فناوران و دانش پژوهان این جشنواره به شرح زیر معرفی شدند:

عباس دلیری، رضا قشلاقی و محمد بدر گل تپه با طرح دستگاه شبیه ساز حرکت نوسانی ترکیبی پره‌ها برای آزمون تونل باد؛ رتبه اول پژوهش‌های کاربردی در گروه مکانیک را کسب کردند.

فرزانه روحانی با طرح سنتز در محل چارچوب‌های فلز الی نانومتخلخل با خواص ویژه کاتالیزگری رسانش بالا و حسگری یون‌های آلومینیوم و جیوه موفق به کسب رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی از گروه فناوری‌های شیمیایی شد.

هومان مرادپور با طرح مطالعه در کیهان تبریک رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی در گروه علوم پایه، نسرین صدری باغ طرح طراحی کنترل کننده انشعابات موضعی برای سیستم‌های منفرد غیر خطی دو و سه بعدی از گروه علوم پایه موفق به کسب رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی شد.

محمد مهرآبادی با طرح ساز و کارهای اپی ژنتیکی درگیر در برهمکنش میکرو ارگانیسم‌ها حشرات از گروه کشاورزی و منابع طبیعی رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی را از آن خود کرد.

محمدرضا چاوشیان با طرح طراحی و ساخت فلومترهای الکترومغناطیسی برای سیال‌های خاص از گروه برق و کامپیوتر رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای را کسب کرد.

میلاد جهانی با طرح افزایش نرخ قابل حصول کانال‌های تداخلی به کمک روش همسونهی تداخل بدون دسترسی به ضرایب کانال‌های مخابراتی از گروه تخصصی برق و کامپیوتر رتبه دوم نوآوری، ائمه باقری حشکوایی با طرح ساخت اپتا حسگرهای مبتنی بر نانوساختار طلا برای اندازه‌گیری و گزینش برخی ترکیبات زیستی و دارویی از گروه تخصصی زیست فناوری علوم پایه پزشکی رتبه سوم نوآوری، هادی عطاپور طراحی و ساخت نمونه آزمایشگاهی دستگاه بارگذاری تنش سه محوره با قابلیت اعمال فشار منفذی از گروه عمران رتبه سوم نوآوری، عارف اعظمی گیلان و علی خوش انجام با طرح دستگاه پرداخت کاری چرخشی از گروه مکانیک رتبه سوم نوآوری را به دست آوردند.

برگزیدگان بخش دانش‌آموزی بیست‌ویکمین جشنواره جوان خوارزمی به شرح زیر معرفی شدند:

سحر اکسوان و فاطمه معین‌الدینی از کرمان با طرح ماسک هوشمند محافظت‌کننده گردوغبار رتبه دوم در گروه علوم زیستی، سید محمدرضا داودی ابرقوئی از یزد با طرح حیوان خانه ویژه آزمایشگاهی رتبه سوم علوم زیستی، مهسا سادات سجادپور و مهشاد دماری از تهران با طراحی اسباب بازی برای اصلاح زانوی پرانتزی در کودکان ۳ تا ۶ سال رتبه سوم علوم زیستی، آپامه عاقلی نژاد و اسما حمید از تهران با طراحی ابزاری برای تسهیل نوشتن در بیماران‌ای بی رتبه سوم علوم زیستی را کسب کردند.

محمد یاسین حاجیلی نعمت، مبین ناسوتی و محمد قمری از خوزستان با طرح تشخیص فرکانس وزوز گوش از طریق سیگنال‌های مغزی رتبه دوم علوم اعصاب شناختی، آناهیتا فتاحی و حنانه غریبی از تهران با طرح ساخت یک سامانه آموزشی برای بهبود یکپارچگی حسی در افراد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم رتبه سوم علوم اعصاب شناختی را به دست آوردند.

نوید زرگرنژاد از تهران با طرح «تار شمار ماره» رتبه سوم فیزیک و نجوم کسب کرد.

فرهاد حسینیه ننیز از کرمان با طرح نرم افزار برنامه نویسی کیوب بیلدر رتبه دوم کامپیوتر، کیان میر و مهدی ناصری تکلو از خراسان رضوی با طرح نرم افزار راننده یار رتبه دوم کامپیوتر را کسب کردند.

محمد حسین حسین‌خانی ننیز از کرمان با طرح بازکن کیسه نایلونی رتبه سوم مکاترونیک، بهزاد لطفی هرگلان، محمدرضا لطفی هرگلان، مهدی یاسین‌زاده ینگجه، هادی لطفی هرگلان از آذربایجان شرقی طراحی و ساخت خودروی خورشیدی دونفره رتبه سوم مکاترونیک را کسب کرد.

مریم کرامتی از هرمزگان با طرح موتور الکتریکی با چرخش آهنربا رتبه سوم مکانیک، ساینا عالم پورسالمی از فارس طراحی یک شناور زیرسطحی با استفاده از الگوی رفتاری بدن پنگوئن رتبه سوم مکانیک کسب کردند.

مهرداد آقا محمد حسنی از کرمان با طرح دست افزار کمکی رتبه سوم عمران و معماری از ان خود کرد.

امیرحسین رضوان‌دوست و محمد خدابنده‌لو از یزد با طرحی نو برای خلق پویانمایی رتبه اول هنر، سید شهاب‌الدین شیخ علی شاهی و محمد یاسین جعفری ندوشن از یزد با طرح دستگاه قلم تراش رتبه دوم هنر، حدیث حسن‌زاده از فارس با طرح «انگونه که یاری میکنی یاری می‌شوی» رتبه دوم هنر و ابوالفضل حسینی‌پور چهارده از یزد با فیلم کوتاه داستانی پناه رتبه سوم هنر را کسب کردند.

مارال جعفرپور از فارس با نمایشنامه ذهن شکننده رتبه دوم میان رشته‌ای، علی بدری کمسرخ از کرمان با دستگاه هشدار دهنده نشت آب زمین کشاورزی رتبه سوم میان رشته‌ای را به دست آوردند.

حسین امیر یعقوبی از آذربایجان شرقی با مجموعه داستان سرزمین بادبادک‌ها رتبه اول زبان و ادبیات فارسی، علی سمرقندی از خراسان رضوی با مجموعه شعر مردگانی رتبه اول زبان و ادبیات فارسی، علی سلطانی‌فر از یزد با مجموعه شعر انار دانه شده رتبه دوم زبان و ادبیات فارسی، نوریه گیتی‌بین از گیلان با مجموعه شعر سکوت رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی، موژان پهلوانی از کردستان با بررسی تطبیقی معنایی و محتوایی لالایی‌های کردی با لالایی‌های فرانسوی رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی را از خود کردند.


( ۳ )

نظر شما :