بزرگترین اجتماع دانشجویان زائر پیاده سراسر کشور با عنوان اردوی دانشجویی «طریق رضوی» در حرم مطهر ثامن‌الحجج(ع) برگزار شد

۰۷ آبان ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۱ کد : ۵۰۷۶۸ اخبار ستادی اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۷۴
این همایش با حضور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور کلیه دانشجویان زائر پیاده به میزبانی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد.
بزرگترین اجتماع دانشجویان زائر پیاده سراسر کشور با عنوان اردوی دانشجویی «طریق رضوی» در حرم مطهر ثامن‌الحجج(ع) برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به نقل از آستان نیوز ، در این مراسم که صبح دوشنبه با حضور 1500 دانشجوی زائر پیاده از سراسر کشور در سالن همایش‌های دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین آقامیری به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: پیاده‌روی برای زیارت امام رضا(ع) و دیگر ائمه معصومین(ع) مانند پیاده‌روی اربعین از دو جهت قابل توجه و بررسی است.
وی خطاب به دانشجویان زائر پیاده گفت: شما می‌توانید برای این پیاده‌روی که انجام داده‌اید، دو هدف را طراحی کنید. یکی هدف فردی به عنوان مثال یک نفر برای برآورده شدن حوائج دنیوی و رسیدن به خواسته‌هایش با توسل به امام معصوم قدم در این راه می‌گذارد.


آقامیری افزود: هرچند این هدف خوب و ارزشمند است ولی برای بهره‌وری بیشتر و مفیدتر از این پیاده‌روی عظیم می‌توانیم یک سری اهداف معنوی هم برای آن ترسیم کنیم. امام رضا(ع) تنها تعلق به ما شیعیان و مسلمانان ندارد بلکه متعلق به همه مردم روی کره زمین است.
وی با بیان اینکه ما در عصر غیبت امام زمان(عج) به سر می‌بریم، اظهار کرد: ما می‌توانیم از ظرفیت عظیمی که در این پیاده‌روی‌ها به وجود می‌آید، برای زمینه سازی ظهور آن حضرت استفاده کنیم و آن را در خدمت ظهور قرار دهیم، چرا که اگر امام زمان(عج) ظهور کند همه مشکلات بشریت حل خواهد شد.
این کارشناس دینی خاطرنشان کرد: در خصوص ظهور حضرت حجت(عج) دو دیدگاه وجود دارد. برخی اعتقاد دارند که ایشان می‌آیند و همه مشکلات را حل می‌کنند و با حضور ایشان جامعه اصلاح می‌شود. عده‌ای دیگر بر این باور هستند که برای ظهور امام زمان(عج) باید تلاش کنیم که زمینه‌های حضور ایشان فراهم شود.
وی اظهار کرد: کمترین خاصیتی که پیاده‌روی برای زیارت اربعین و زیارت امام رضا(ع) دارد این است که برای دنیا ایجاد سوال می‌کنند و مردم دنیا با دیدن این صحنه‌ها از خود سوال می‌کنند امام حسین(ع) و امام رضا(ع) چه کسانی هستند؟ از این طریق با امامت شیعه و در نتیجه به امام زمان(عج) آشنا می‌شوند.
آقامیری در ادامه خاطرنشان کرد: پیاده‌روی «طریق رضوی» و همه پیاده‌روی‌های دیگر باید با رسانه‌ای قوی به همه دنیا مخابره شود، ولی متاسفانه در این مسیر رسانه آن طور که شایسته است عمل نمی‌کند. باید کاری کنیم که این صحنه‌های زیبای اجتماعی به سمع و نظر همه مردم دنیا با هر زبانی و هر دینی که دارند برسد.
 

 

 


نظر شما :