مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در جمع دانشجویان زائر پیاده امام رضا علیه السلام:

اردوی طریق رضوی سفری مشتاقانه، آگاهانه و عاشقانه است

۰۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۹ کد : ۵۰۷۵۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۳۵
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری گفت: امروز با افتخار بیان می کنیم که فضاهای علمی کشور معطر به عطر رضوی و خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) شده است.
اردوی طریق رضوی سفری مشتاقانه، آگاهانه و عاشقانه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، مهندس محمدهادی عسکری در ششمین همایش ملی «طریق رضوی» که در حرم مطهر رضوی و با حضور ۱۵۰۰ نفر از دانشجویان زائر پیاده دانشگاه های دولتی در حرم مطهر رضوی برگزار شد، به تبیین برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ذیل نهضت رضوی پرداخت و گفت: امروز با افتخار بیان می کنیم که نهضت رضوی تبدیل به درخت تنومند و پر ثمری شده که فضاهای علمی را در کشور معطر به عطر رضوی و خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) کرده است.

وی یکی از برنامه های طرح نهضت رضوی را زمینه سازی برای تشرف دانشجویان به زیارت امام رضا(ع) معرفی کرد و افزود: تلاش داریم تا زمینه تشرف همه دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور را به حرم مطهر رضوی فراهم کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: اولویت ما برای تشرف دانشجویان به زیارت حضرت رضا(ع) دانشجویان زیارت اولی به ویژه در مناطق کم برخوردارتر است و با هماهنگی های صورت گرفته با آستان قدس رضوی دانشجویان در قالب کاروان های دانشجویی 500 نفره به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری خطاب به دانشجویان زائر پیاده گفت: سعی کنید با مشارکت موثر در کانون های رضوی دانشگاه ها، ویژه برنامه طریق رضوی را تبدیل به یک حرکت خودجوش ماندگار و مردمی در فضای دانشگاهی کنید.

طریق رضوی؛ سفری که از دل شروع و به دل ختم می شود

مهندس عسکری ویژه برنامه «طریق رضوی» را سفری مشتاقانه و آگانه ها دانست که از دل آغاز می شود و فرجام نیکوی آن که حضور در فضای ملکوتی حرم مطهر رضوی است به دل ختم می شود.

ایشان اردوی طریق رضوی را نشانه جهت گیری مکتبی و تعظیم شعائر دینی و الهام گرفتن از سیره اهل بیت دانست و افزود زیارت تجدید میثاق با امام معصوم ، پیمان بستن با محور توحید و بیعت با رسالت و امامت است.
وی گفت دانشجویان و زائران با حضور در استان مقدس امام رضا علیه السلام از فضای معنوی حرم مطهر که محل رفت و آمد فرشتگان الهی و ارواح انبیا و اولیا است بهرمند می شوند و در این محل دعا به اجابت می رسد.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اضافه کرد ما با حضور در استان مقدس امام رضا علیه السلام مراتب قدرشناسی و ارادت خودمان را نسبت به هدایت گری و زحمات طاقت فرسایی که اهل بیت علیه السلام برای هدایت بشریت کشیده اند اعلام می داریم.
در ادامه این همایش، جلیل معماریانی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) در جمع دانشجویان زائر پیاده سراسر کشور با بیان فرازهایی از زیارت امین الله خاطرنشان کرد: ظرف وجودی ما با معرفت پر می شود و معرفت هم با تفکر در وجود آدمی شکل می گیرد و لازمه تفکر، ایجاد سوال در ذهن است.

وی گفت: سعی کنید قبل از پایان این سفر معنوی برای خود هدف هایی را تعیین کنید و ادب نسبت به پدر و مادر و بزرگترها، تقویت روحیه فرهیختگانی، رأفت، مهربانی و ایثار را برای خود از این سفر سوغات ببرید.

اردوی متمرکز طریق رضوی امسال با حضور دانشجویان ۲۱ دانشگاه کشور برای ششمین سال متوالی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همزمان با دهه آخر صفر برگزار می شود.

در این برنامه دانشجویان حدود ۳۵ کیلومتر را در محور نیشابور به سمت حرم مطهر پیاده طی می کنند و دو شب را در شهر مشهد مقدس اسکان خواهند داشت و ضمن پذیرایی در مهمانسرای حضرت رضا علیه السلام، به صورت دسته جمعی در ویژه برنامه ای که به صورت متمرکز در حرم مطهر برگزار می شود شرکت و بهرمند خواهند شد.


نظر شما :