با حضور رئیس جمهور:

مراسم آغاز سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور در دانشگاه تهران برگزار می شود

۲۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۴ کد : ۵۰۵۵۰ اخبار ستادی اخبار داغ
تعداد بازدید:۳۹۳
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: ۵۰ نفر از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران به مراسم آغاز سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور که با حضور رئیس جمهوری برگزار می شود، دعوت شدند.
مراسم آغاز سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور در دانشگاه تهران برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، به نقل از ایرنا، مراسم آغاز سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور با حضور جمعی از استادان، دانشجویان، وزرای علوم و بهداشت، رتبه‌های برتر آزمون سراسری، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی و جمعی از مسئولان و روسای دانشگاه‌های کشور و نمایندگان مجلس فردا (چهارشنبه) ‌در دانشگاه تهران برگزار می شود.
روسای دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران، یک دانشجو به نمایندگی از دانشجویان، یک استاد به نمایندگی از استادان دانشگاه‌ها، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمله سخنرانان این مراسم هستند. هم‌چنین در پایان مراسم و پس از اهدای لوح تقدیر و جوایز برگزیدگان آزمون سراسری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهوری به ایراد سخنرانی در جمع دانشگاهیان خواهد پرداخت.

محمدعلی زارع چاهوکی مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران امروز (سه شنبه) در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا در این خصوص افزود: تشکل‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به مراسم دعوت شدند و کارت دعوت نیز برای آنها ارسال شده است. البته با توجه به سهمیه‌ای که همه دانشگاه‌ها و وزارت خانه‌ها و دیگر نهادها برای این مراسم دارند، ۵۰ نفر از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران به صورت رسمی در این مراسم حضور خواهند داشت.

وی افزود: البته واحدهای دیگر دانشگاه نیز به صورت رسمی دعوت شده‌اند که این تعداد علاوه بر ۵۰ نماینده دعوت شده از تشکل‌ها است.

این مقام مسئول درباره دعوت شدگان به مراسم، اظهار داشت: بنده به صورت کامل در جریان این مراسم و دعوت شدگان هستم؛ زیرا دعوت از طرف حوزه ریاست جمهوری و روابط عمومی دانشگاه انجام می‌شود و تشکل‌ها در این مراسم حضور خواهند داشت. در واقع کارت دعوت برای پنج تشکل‌ دانشجویی دانشگاه ارسال شده و انجمن‌های علمی و دانشجویی، کانون‌ها و نشریات نیز در این مراسم حضور دارند.

وی افزود:‌ فکر می‌کنم نقد دوستان بیشتر به زمان برگزاری مراسم است که تقریبا با پیاده‌ روی اربعین حسینی تداخل دارد.

زارع درباره اینکه آیا نمایندگان تشکل‌ها فرصت گفت و گو  با رئیس جمهوری  و ایراد مطالبات، دغدغه‌ها و پیشنهادها را به نمایندگی از تشکل خود دارند یا خیر؟ گفت: در این مراسم قرار است نماینده دانشجویان صحبت کند، اما مانند دیدار رئیس جمهوری با دانشجویان در ۱۶ آذر ماه که هر تشکلی نماینده‌ای دارد و می تواند دغدغه‌ها و خواسته‌های آن تشکل را بیان کند، در مراسم فردا این گونه نیست.

وی خاطرنشان کرد:‌ دلیل آن هم این است که ۱۶ آذر هر تشکلی یک تریبون جداگانه دارد و می تواند از طریق آن حرف خود را بگوید، اما در برنامه فردا فقط نماینده دانشجویان در حضور رییس جمهوری سخنرانی می‌کند که او  نماینده همه دانشجویان است.


نظر شما :