مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

اربعین بزرگترین میراث معنوی جهان اسلام و مکتب تشیع و قوام دهنده فرهنگ و هویت فراگیر اسلامی است

۲۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۲ کد : ۵۰۵۴۷ اخبار ستادی اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۳۷۹
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در ستاد اربعین دانشگاهیان استان ایلام گفت اربعین بزرگترین میراث معنوی جهان اسلام و مکتب تشیع و قوام دهنده فرهنگ و هویت فراگیر اسلامی است.
اربعین بزرگترین میراث معنوی جهان اسلام و مکتب تشیع و قوام دهنده فرهنگ و هویت فراگیر اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، محمد هادی عسکری در جمع روسای دانشگاه ها و اعضای ستاد اربعین استان ایلام افزود مشارکت گسترده دانشگاهیان در مراسم اربعین ادای دین و پاسداشت مقدس ترین رخداد تاریخ جهان اسلام است.

ایشان  اضافه کرد که اربعین دانشگاه بی نظیری است و مبانی ارزشمند به بشریت فراتر از رنگ و نژاد و مذهب عرضه می کند و روایتگر و جلوه تقابل دو نظام اندیشه ای و اخلاقی حق و باطل است. مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت استخراج مبانی همبستگی ساز از فرهنگ اربعین و استخراج مولفه های موثر بر زیست فرهنگی در تراز جامعه توحیدی مبتنی بر آموزه های قرآن و مکتب اهل بیت مورد نیاز جامعه دانشگاهی است.
محمد هادی عسکری گفتمان سازی در حوزه اربعین و تقویت برنامه های محتوایی و تولید محتوای علمی و فرهنگی را از اولویت های ستاد اربعین دانشگاهیان دانست.
وی افزود برای استفاده از ظرفیتهای فرهنگی و اجتماعی اربعین در حوزه دانشگاهیان نیازمند تدوین سند فرهنگی میباشیم.

دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام عنوان نمود: دانشگاه های استان ایلام با همدلی و همکاری در خدمت زائران حسینی هستند. موکب های دانشگاهی در سراسر استان بویژه در مهران و ایلام به زائران خدمات رسانی فرهنگی و رفاهی می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین غیاثی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام اظهار داشت:
اربعین راهبرد و استراتژی است که می تواند همه جوامع جهانی را به محبت امام حسین (ع) در بیاورد. نقش دانشگاهیان فرهنگ سازی در اربعین است و ماهیت اربعین باید در سند راهبردی توسط فرهیختگان دانشگاهی تبیین شود.


نظر شما :