جلسه هماهنگی ستاد ملی اربعین دانشگاهیان برگزار شد

۳۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۴ کد : ۴۹۹۳۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۴۶
دومین جلسه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان در محل معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
جلسه هماهنگی ستاد ملی اربعین دانشگاهیان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، کلیه دانشگاه های سراسری وزارت علوم و وزارت بهداشت،دانشگاه آزاد اسلامی،دانشگاه های ستادی پیام نور، فرهنگیان، علمی کاربردی، فنی و حرفه ای، سازمان جهاد دانشگاهی، ستاد عتبات دانشگاهیان و با محوریت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دبیری سازمان بسیج دانشجویی در این ستاد حضور دارند. 

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان کرد: با توجه به حذف روادید برای سفر به کشور عراق انتظار می‌رود استقبال تمام اقشار به ویژه دانشجویان از این سفر معنوی بیشتر شود، بنابراین از دانشگاه‌های کشور انتظار می‌رود همکاری بیشتری برای بهره‌مندی دانشجویان از پیاده‌روی اربعین ۹۸ داشته باشند.وجدانی‌نیا اضافه کرد: پیش از این معاونت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کشور همایشی با حضور فعالان و موکب‌داران دانشجویی اربعین برگزار کرد تا در این همایش راه‌کارهای بهبود خدمات‌رسانی و فعالیت‌های فرهنگی بررسی شود. وی تأکید کرد: تمام تلاشمان این است که دانشجویان با بیشترین امکانات ممکن و کمترین دغدغه در پیاده‌روی اربعین ۹۸ مشارکت داشته باشند.

مهندس عسگری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت:همه دستگاههای آموزش عالی برنامه ریزی های لازم جهت نقش آفرینی منسجم دانشجویان در برنامه بزرگ فرهنگی اربعین را فراهم آورده اند.

اهم مباحث مشترک ستاد ملی اربعین دانشگاهیان:

- دانشگاههای استان های مرزی آماده خدمات رسانی به زائران در قالب مواکب بین راهی هستند .
- یرو هماهنگی های بعمل آمده با صندوق های رفاه دانشجویی تسهیلات وام برای کلیه دانشجویان وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده است.
- طی بخشنامه های ارسالی به کلیه مراکز آموزش عالی، غیبت دانشجویان شرکت کننده در آیین پیاده روی اربعین موجه می شود.
- برنامه های فرهنگی پیش از سفر، حین از سفر و پس از سفر تدارک دیده شده است.

در اولین جلسه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان موضوعاتی نظیر تقویت اقدامات رسانه‌ای، تقویت برنامه‌های محتوایی، تشکیل ستاد اربعین دانشگاهیان در استان‌ها و دانشگاه‌ها، هماهنگی ستادی با کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین، اجرای برنامه های قبل، حین و پس از اربعین، تسهیل اقدامات برای خروج و ورود به مرز برای دانشگاهیان،‌ استفاده تخصصی از ظرفیت دانشگاهها در اربعین، اعزام روحانی و استاد با کاروان های دانشجویی مطرح شد.همچنین در جلسه قبلی مباحثی نظیر برنامه ریزی برای اخذ مرخصی برای دانشجویان، تدوین پیوست فرهنگی برای اردوی اربعین، برگزاری سوگواره های مختلف در مورد اربعین و اربعین پژوهی و حمایت از پایان نامه های مرتبط با اربعین نیز به بحث گذاشته شد.

 


( ۱ )

نظر شما :