آیت‌الله العظمی سبحانی در دیدار با شورای سیاستگذاری سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور

توجه به قرآن کریم در قالب های علمی و آموزشی در دانشگاه ها می بایست ارتقا یابد

۳۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۶ کد : ۴۹۹۲۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۲۱
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر عسکر دیرباز رئیس دانشگاه قم به همراه جمعی از مسئولین دانشگاه و شورای سیاستگذاری سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور با آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید شیعیان دیدار و گفت‌وگو کردند.
توجه به قرآن کریم در قالب های علمی و آموزشی در دانشگاه ها می بایست ارتقا یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، به نقل از روابط عمومی دانشگاه قم، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر عسکر دیرباز رئیس دانشگاه قم به همراه جمعی از مسئولین دانشگاه و شورای سیاستگذاری سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور با آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید شیعیان دیدار و گفت‌وگو کردند.

آیت‌الله العظمی سبحانی در این دیدار با اشاره به ضرورت توجه جدی به آموزش قرآن کریم متناسب با سطح دانشگاه ها،و قالب های رسمی آموزشب گفت: برنامه آموزش قرآن کریم در دانشگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد که دانشجو در پایان دوران تحصیل خود با قرائت، مفاهیم والای این کتاب انسان ساز آشنایی پیدا کند که این امر نیازمند برنامه‌ریزی بلند مدت و تدریجی است که دانشگاه قم در این مسیر پیشرو است.

ایشان افزود: آموزش قرآن کریم باید در قالب های علمی و آموزشی دانشگاه توسعه یابد و تدریس به گونه ای انجام شود که پس از اتمام تحصیلات آکادمیک دانشجویان به توانمندی های لازم را در زمینه قرائت و فهم قرآن دست پیدا کنند.​


نظر شما :