اولین جلسه قرارگاه "راهیان نور و اربعین حسینی" شهید علم الهدی در دانشگاه گیلان برگزار شد

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۴ کد : ۴۹۲۹۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۷
اولین جلسه قرارگاه "راهیان نور و اربعین حسینی" شهید علم الهدی در دانشگاه گیلان برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه گیلان، اولین جلسه قرارگاه راهیان نور و اربعین حسینی شهید علم الهدی و بسیج دانشجویی استان با حضور معاونین فرهنگی دانشگاه های استان روز یکشنبه مورخ 13 مرداد ماه 98 در اتاق شورای معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

در این جلسه خانم دکتر کریمی با توجه به دستورکار جلسه به موضوع راهیان نور شمال غرب پرداخت و ضمن تأکید بر بیان و تشریح مجاهدات های مردم بومی منطقه شمال غرب کشور در برنامه ای فرهنگی راهیان نور خواستار ثبت اطلاعات فردی افراد اعزامی در درگاه ویژه راهیان نور وزارت عتف شد.

نورسته دبیر قرارگاه و مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان نیز ضمن قدردانی از مشارکت دانشگاه ها در برنامه ای فرهنگی- معنوی - راهیان نور و پیاده روی اربعین حسینی، خواستار حمایت دانشگاه ها از نظر مادی (پرداخت سرانه مصوب) و لجستیکی و حمل و نقل و برنامه های این چنینی شدند.

در ادامه هر یک از حاضران به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص نحوه حمایت و اجرای اثربخش برنامه های فرهنگی در دانشگاه و استان پرداختند.

شایان ذکر است در این جلسه نوید برگزاری کنگره شهدای دانشجو در سال 1399 و برگزاری جشنواره ملی فرهنگی ـ هنری ققنوس به مدعوین داده شد.

همچنین حاضران اطلاع رسانی مناسب و به موقع، حضور و همراهی اساتید در کاروان پیاده روی اربعین دانشجویی، برگزاری کارگاه آموزشی آداب زیارت، بهره گیری از توان خیرین، بررسی میزان و تعداد وام دانشجویی زیارت و حمایت از پایان نامه های دانشجویی و مرتبط را خواستار و پیشنهاد دادند.


نظر شما :