پیام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به مناسبت روز خبرنگار

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۹ کد : ۴۹۲۵۰ اخبار ستادی اخبار داغ
تعداد بازدید:۴۰۴
به مناسبت سالروز شهادت شهید صارمی و نکوداشت روز خبرنگار، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با صدور پیامی با گرامی داشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار خبرنگاران را سرداران عرصه روشنگری در جامعه دانست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، غلامرضا غفاری در این پیام با اشاره به شرایط حساس جامعه خبرنگاران را به رعایت بیش از پیش سلوک حرفه ای فراخواند.
پیام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری  به مناسبت روز خبرنگار

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ متن کامل پیام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به مناسبت روز خبرنگار به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ن، والقلم ما یسطرون
هفدهم مرداد ماه، سالروز شهادت مظلومانه خبرنگار وظیفه شناس و مٶمن خبرگزاری جمهوری اسلامی، شهید والامقام محمود صارمی که به حق روز بزرگداشت خبرنگار نامیده شده را گرامی داشته و به روان پاک این شهید بزرگوار درود می فرستم.
خبرنگاران و اصحاب قلم نقش به سزایی در بسط روشنگری و توسعه آزادی بیان در جامعه دارند.
آنان زبان گویای واقعیت های جامعه و انعکاس دهنده خواست ها و مطالبات مردم هستند و در این طریق با سختی ها و مشکلاتی مواجه می گردند که صبورانه آن را متحمل می شوند.
همچنین آنان دیدگان بیداری هستند تا به نمایندگی از افکار عمومی، بر رفتار صاحبان قدرت نظارت کنند و اجازه تعدی هیچ صاحب قدرتی به حقوق عامه شهروندان را پیدا نکند. از این رو رواست تا آنان را سرداران عرصه روشنگری بدانیم.
خوشبختانه در سال های اخیر و با اهتمام ارزنده دولت تدبیر و امید در گسترش فضاهای ارتباطی از قبیل شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، شاهد بسط فرآیند و تسریع در امر اطلاع رسانی بوده ایم.
لکن در شرایط حساس و خطیر کنونی که دشمنان و بدخواهان کشور با تمامی توان خود به مصاف مردم شریف و نجیب ایران آمده اند، بر اصحاب رسانه است تا با درک موقعیت و نیز مسٶلیت اجتماعی خود، دقت درانتقال اخبار و رعایت انصاف در انعکاس مسائل را بیش از پیش مدنظر قرار دهند. چرا که اطلاع رسانی تأثیر بسزایی در سرمایه اجتماعی که نیاز حیاتی جامعه است، دارد.
در پایان بار دیگر با گرامی داشت این روز مهم، از زحمات و تلاش های خبرنگاران و اصحاب رسانه به ویژه، خبرنگاران حوزه فرهنگی آموزش عالی صمیمانه قدردانی نموده و توفیق روز افزون یکایک این عزیزان را از درگاه خداوند متعال مسألت نمایم.
غلامرضا غفاری 
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،۱۷مرداد ۱۳۹۸


نظر شما :