دکتر غفاری :

برای تقویت باورپذیری دانشجویان نسبت به معروفات تلاش می کنیم

۳۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۸ کد : ۴۸۹۳۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی اخبار داغ
تعداد بازدید:۶۵۵
دکتر غفاری در ششمین نشست کارگروه برنامه ریزی و هماهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با مهم خواندن میزان اثرگذاری دانشگاه ها در جامعه گفت: تمامی اهتمام و تلاش های ما باید این باشد تا باورپذیری نسبت به معروفات را در این بستر برای دانشجویان فراهم کنیم.
برای تقویت باورپذیری دانشجویان نسبت به معروفات تلاش می کنیم

به گزارش پایگاه خبری معاونت فرهنگی و اجتماعی، ششمین نشست کارگروه برنامه ریزی و هماهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر روز دوشنبه مورخ 31/4/1398 با حضور نمایندگان اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به میزبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

در این نشست که با حضور دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی و رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر صیّادی مشاور امور اجتماعی و راهبردی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و اعضای کارگروه برنامه ریزی و هماهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد حاضرین به تبادل نظر پیرامون تصویب وظایف دستگاه ها ذیل ماده 10 قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر و نقد و بررسی اقدامات معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در حوزه های مرتبط با فریضه امر به معروف و نهی از منکر پرداختند.

دکتر غفاری با مهم خواندن میزان اثرگذاری دانشگاه ها در جامعه گفت: تمامی اهتمام و تلاش های ما باید این باشد تا باورپذیری نسبت به معروفات را در این بستر برای دانشجویان فراهم کنیم.معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: اصل دگرگونی را در جامعه امروز باید پذیرفت. دانشگاه امروز هم با گذشته تفاوت کرده و برای حل مشکلات آن می بایست راه حل های متناسب با این تغییرات ارائه شود. دکتر غفاری با تاکید بر اینکه همه فعالیت های فرهنگی باید به گونه ای باشند که معطوف به خیر باشند تاکید کرد: سند دانشگاه اسلامی سند مهمی است که وظایف و تکالیف همه ما را به خوبی مشخص کرده و اجرای این سند بسیاری از مشکلات و مسائل را حل خواهد کرد.وی همچنین با تاکید بر وجود تعداد زیاد کانون ها، تشکل ها و انجمن ها در دانشگاهها افزود: وجود چنین مجموعه های فعال دانشجویی بستر مناسبی برای فرهنگ سازی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر و دعوت به خیر در دانشگاههاست.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به شعار «دانشگاه اجتماعی» به عنوان راهبرد محوری معاونت فرهنگی و اجتماعی اضافه کرد: این راهبرد برخواسته از لزوم دغدغه مندی و احساس مسؤولیت دانشگاه نسبت به جامعه است.

در ابتدای این نشست دکتر صیادی مشاور امور اجتماعی و راهبردی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان گزارشی از وضعیت کارگروه برنامه ریزی و هماهنگی ستاد گفت: کارگروه برنامه ریزی و هماهنگی بمنظور بازنگری در دستورالعمل اجرایی ستاد تشکیل جلسه داد که پس از انجام و آماده ابلاغ شدن، برنامه ریزی های لازم را بمنظور برقراری هماهنگی بین دستگاه ها صورت داد.

وی همچنین گفت: این کارگروه به منظور تهیه و مهیا نمودن پیش نویس دستور کار شورای مرکزی ستاد و نیز برای ایجاد هماهنگی، برنامه ریزی و تنظیم نظام هماهنگی و تعاملی بین دستگاه ها با یکدیگر و با ستاد در گسترش و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر هماهنگ ادامه کار داد.

مشاور امور اجتماعی و راهبردی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، در ادامه ضمن اشاره به لازمه وجود نگاه ویژه به دانشگاه ها در حوزه های فرهنگ و توسعه فرهنگی، دانشگاه ها را بهترین ظرفیت و توانمندی در جهت اصلاح و بهبود وضعیت جامعه در جهت تقویت و برطرف نمودن آسیب های اجتماعی دانست.


نظر شما :