دکتر غفاری:

راهیان نور بستر مناسبی برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است

۳۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۸:۱۹ کد : ۴۸۹۱۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۸۱
راهیان نور بستر مناسبی برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، جلسه راهیان نور دانشگاهیان (قرارگاه شهید علم الهدی) با حضور دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم،  سردار سلیمانی، فرمانده قرارگاه راهیان نور بسیج و سپاه، دکتر نیک روش، رئیس سازمان بسیج دانشجویی،  دکتر وجدانی نیا، معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی، دکتر جعفرپور، رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوع، دکتر امین ناجی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور، جمعی از مدیران دانشگاههای ستادی وزارت علوم و سازمان بسیج دانشجویی و معاونین فرهنگی و اجتماعی و مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاههای ارومیه و کردستان در محل سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.

دکتر غفاری در این جلسه ضمن تشکر از اهتمام دانشگاهیان در برگزاری راهیان نور گفتند: از جمله فعالیت هایی که در آن دانشگاهها اهتمام ویژه دارند فعالیت در زمینه اردوهای راهیان نور است.

وی با اشاره به مهم و تاثیرگذار بودن اردوی راهیان نور در فرهنگ سازی در دانشگاهها افزود: تبعات و پیامدهای مثبت راهیان نور به خوبی در دانشگاهها قابل مشاهده است از این نظر دانشگاهیان تردیدی در اجرای این اردو ندارند.

دکتر غفاری ضمن تقدیر از رشد فعالیت های مرتبط با راهیان نور دانشگاهها هم به لحاظ کمی و کیفی، تاکید کردند: با توجه به تاثیرگذاری این فعالیت افتخارآمیز و تاثیرگذار، همچنان باید در توسعه و تداوم این فعالیت در دانشگاهها تلاش کنیم.

وی افزود: گرچه شرایط اقتصادی به گونه ای است که دستگاهها با تنگناهایی اقتصادی مواجه هستند ولی با توجه به درخواست زیاد دانشجویان و دانشگاهها برای حضور در این حرکت عظیم فرهنگ ساز، همه تلاش می کنیم که این اردوی بزرگ با قوت تمام برگزار شود.

وی همچنان افزود که اردوی راهیان نور شمالغرب کشور نیز از اولویت های معاونت فرهنگی است که باید در این زمینه برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.

در این جلسه اعضا به موضوعاتی مختلف اشاره نمودند:

- تلاش برای هماهنگی در اعزام به مناطق شمالغرب کشور

- تقاضای پشتیبانی از دانشگاههای استان کردستان و استان آذربایجان غربی

- کمک به دانشگاههایی که توان اعزام ندارند.

- تقویت سامانه راهیان نور

- تقویت ستاد راهیان نور در شهرستانهای استان کردستان(سنندج، بانه و پیرانشهر)

- اطلاع رسانی مناسب دستگاهها در زمینه راهیان نور شمالغرب کشور

همچنین در این جلسه از دوازده اثر تولید شده در دومین کنگره شهدای دانشجو رونمایی شد.

 

 


نظر شما :