اولین نشست دوره جدید شورای ارزشیابی و تصوب نشان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی برگزار شد

۲۵ تیر ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۰ کد : ۴۸۷۸۹ اخبار ستادی اخبار داغ
تعداد بازدید:۷۲۵
اولین نشست دوره جدید شورای ارزشیابی و تصویب آرم و نشان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم برگزار شد.
اولین نشست دوره جدید شورای ارزشیابی و تصوب نشان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری  طی سخنانی ضمن قدردانی از زحمات اعضای دوره قبلی شورا و تشکر از پذیرش عضویت اعضای جدید، ابراز امیدواری کرد: شورای ارزشیابی و تصویب آرم و نشان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در دوره جدید بتواند با ورود تخصصی در این زمینه، موجب ارتقای کیفیت نشانه های دانشگاهی شود.وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه بررسی نشانه های دانشگاهی را ازجمله خدماتی است که از طریق حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی به دانشگاه ها عرضه می شود، خاطر نشان کرد: بایستی جهت گیری متناسب فرهنگی در نشانه های دانشگاهی بروز پیدا کند.

معاون  فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در ادامه با تأکید بر اهمیت نشان های دانشگاهی آن را موجب تعلق و همبستگی اقشار دانشگاهی به ویژه دانشجویان دانست.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نیز در نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور چهره های هنری دانشگاهی در این شورا ابراز امیدواری کرد: شورای ارزشیابی و تصویب نشان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در دوره فعلی علاوه بر ارزیابی دقیق و بدون تنزل نشان های دانشگاهی، نسبت به باز تعریف هویت بصری در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز ورود نماید.

محمدهادی عسکری افزود: هویت بصری موجب ارتقای جایگاه نهاد دانشگاه در یک مجموعه شهری می شود و این اعتلا باعث اثربخشی بیشتر دانشگاه در شئون زندگی اجتماعی جامعه می شود.

عسکری در بخش دیگری از سخنان خود نشان را از مؤلفه های اساسی در برند سازمانی دانست و افزود: نشان موجب هویت بخشی به نهادهای دانشگاهی می شود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با اهتمام اعضای شورا به زودی شیوه نامه مدونی در خصوص نحوه ارتقای هویت بصری در فضای دانشگاهی تدوین و ابلاغ گردد.

در ابتدای این نشست محمدامین بنایی در سخنانی به بیان گزارشی از نحوه شکل گیری و اقدامات شورای ارزشیابی و تصویب نشان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پرداخت. وی تشکیل شورا ارزشیابی و تصویب نشان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی را از الزاماتی دانشت که بر اساس ابلاغیه سال 1366 دولت وقت صورت گرفته و بر اساس ظرفیت های موجود در وزارت علوم مأموریت تشکیل این شورا از طریق حوزه وزارتی به معاونت فرهنگی و اجتماعی محول گردیده است.

رئیس اداره فعالیت های اجتماعی وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بررسی و تصویب نشان بیش از 80 دانشگاه کشور در این شورا خاطرنشان کرد: در دوره قبلی شورا و بر اساس درخواست های واصله از سوی دانشگاه ها نشان 15 دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی ارزیابی و تصویب شده است. گفتنی است: در بخش دیگری از این نشست احکام اعضای جدید شورای ارزشیابی و تصویب آرم و نشان دانشگاهی به آنان اهداء شد.

بر اساس احکام صادره از سوی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، آقایان دکتر کیارش زندی، دکتر بهنام زنگی و خانم ها دکتر زهرا مسعودی امین، دکتر مریم کهوند برای مدت دو سال به عضویت این شورا درآمدند.


نظر شما :