دانشگاه الزهراء(س) میزبان:

نشست رؤسا، معاونین فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی، فرهنگی دانشگاههای دخترانه کشور

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۰۷:۲۶ کد : ۴۸۵۸۵ اخبار ستادی اخبار داغ
تعداد بازدید:۵۴۲
معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) " نشست رؤسا، معاونین فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی، فرهنگی دانشگاههای دخترانه کشور"را در روز سه شنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۸ در سالن کنفرانس سپیده کاشانی مرکز همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا(س) برگزار کردند.
نشست رؤسا، معاونین فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی، فرهنگی دانشگاههای دخترانه کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س):"نشست رؤسا، معاونین فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی، فرهنگی دانشگاههای دخترانه کشور" به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) در روز سه شنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۸ در سالن کنفرانس سپیده کاشانی مرکز همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.


در این نشست که با حضور دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مهندس عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی آن وزارتخانه، با هدف تبادل نظر پیرامون مسائل فرهنگی دانشگاههای دخترانه و بیان تجربیات فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی این نوع دانشگاهها برگزار شد، خانم دکتر ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا(س) پس از عرض خیر مقدم به روسا و معاونین دانشگاهها در سخنان کوتاهی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: اگر دانشگاه به وظیفه علمی و ماهیت دانشگاهی خود بخوبی عمل کند دختران به سمت دانشگاههای تک جنسیتی رغبت خواهند کرد. وی اشاره نمود با این دیدگاه دانشگاههای تک جنسیتی می توانند در راستای دانشگاههای دیگر به رقابت و فعالیت تنگاتنگ بپردازند و رشد کنند.
آقای دکتر غفاری به عنوان سخنران دوم به این موضوع اشاره نمود که فرصت دانشگاههای تک جنسیتی باید فرصت باقی بماند اما فرصتی که هم زیبنده بانوان باشد و هم زیبنده دانشگاهها. وی در ادامه گفت: با اطمینان میتوان گفت تعداد دانشگاههای تک جنسیتی در دنیا رو به افزایش است.
در ادامه آقای مهندس عسگری با توجه به دستور جلسه سخنانی را پیرامون بحث درباره بررسی مسائل این نوع دانشگاهها مورد توجه قرارداد و از روسا و معاونین حاضر در جلسه خواست تا پیرامون این موضوع مسائل خویش را مطرح نمایند تا در آینده بررسی و در دستور کارمعاونت فرهنگی و اجتماعی قرار گیرد. 
خانم دکتر گلیجانی مقدم معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) با ابراز خرسندی از تشکیل چنین نشستی در دانشگاه الزهرا(س) و خیر مقدم به تمامی روسا و معاونین فرهنگی، توضیح داد که دانشگاه الزهرا(س) در مقایسه با سایر دانشگاهها فارغ از یک دانشگاه تک جنسیتی ابتدا به عنوان یک دانشگاه مورد ارزیابی قرار می گیرد و بعد به عنوان دانشگاه ویژه بانوان با شاخصه های ویژه تک جنسیتی شناخته می شود. در ادامه روسا و معاونین دانشگاههای دخترانه فرهنگیان، فنی و حرفه ای، حضرت نرجس(س) رفسنجان، حضرت معصومه(س) قم، فاطمیه(س) نهاوند، فناوری های نوین حضرت زینب(س) سبزوار و فرزانگان سمنان به بیان مسائل، مشکلات و نقطه نظرات خود پرداختند. در جمع بندی این نشست قرار بر تشکیل یک دبیرخانه دائمی ویژه این دانشگاهها شد که در آن به مسائل فرهنگی دختران دانشجو و همچنین مشکلات فرهنگی پیش روی این دانشگاهها پرداخته شوداین نشست در ساعت ۱۳ ظهر همان روز به کار خود پایان داد. 


نظر شما :