"پیام معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت و روز ملی دختران"

۱۳ تیر ۱۳۹۸ | ۱۷:۵۰ کد : ۴۸۴۷۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۳
سالروز ولادت حضرت معصومه‌(س) در تقویم ملی ایران به‌نام روز دختر و برای ارج نهادن به این قشر وسیع از جامعه نامگذاری شده است.
"پیام معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت و روز ملی دختران"

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، همزمان با فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، آغاز دهه کرامت و روز ملی دختران، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم پیام تبریکی صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری ضمن تبریک این ایام فرخنده اظهار امیدواری کرد: دختران دانشجو با بهره مندی از تأثیرات الگویی از سیره کریمه اهل بیت(ع) در راستای تعالی معنوی و رشد علمی و اجتماعی گام بردارند.
متن کامل این پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم

فرارسیدن سالروز ولادت فرخنده و سراسر نور کریمه اهل بیت(ع) حضرت فاطمه معصومه(س)، آغاز دهه کرامت و روز ملی دختران را به محضر یکایک دانشگاهیان ارجمند به ویژه دختران دانشجو تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
حضرت فاطمه معصومه(س)، از بانوان فاضله ای بود که در طول حیات با برکت خود با بهره گیری از تعالیم تربیتی برادر بزرگوارش حضرت امام رضا(ع) علاوه برسجایای ارزشمند اخلاقی و دینی، در عرصه علم و معارف بشری نیز سرآمد بانوان زمان خویش بود.
همچنین این بانوی بزرگوار با تأسی به  پرچمدار کربلا حضرت زینب(س) با ترک زادگاهش، حامل پیام مظلومیت و معصومیت برادر گرانقدرش بود که این امر بیانگر نقش آفرینی اجتماعی ایشان است.
تقارن میلاد با سعادت این بزرگ بانوی اسلام با آغاز دهه کرامت و روز ملی دختران بسیار مهم و حائز اهمیت است.
دختران دانشجو با الهام از سیره عملی آن حضرت می توانند همزمان با حضور اجتماعی مٶثر نسبت به تعالی معنوی و رشد علمی و اجتماعی خود گام برداشته و در مسیر توسعه کشور عزیزمان سهیم باشند. هرچند که در سال های اخیر حضور پر رنگ آنان در عرصه علم آموزی و نیز سایر عرصه های اجتماعی، فرهنگی و... نوید بخش رشد و بالندگی و بیانگر درک والای آنان از جایگاه رفیع خویش است، لکن امیدوارم به برکت این ایام فرخنده شاهد شکوفایی بیش از پیش این عزیزان در همه عرصه ها باشیم.


نظر شما :