طی نشست های علمی در نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال بررسی می شود:

‌‌‌‌‌‌‌دیروز، امروز و فردای هنرهای دیجیتال

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰ کد : ۴۷۹۵۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۲
به منظور بررسی، تبیین و شناسایی هر چه بیش‌تر هنر دیجیتال و در چارچوب برنامه‌های نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال، در روز‌های ۲۵، ۲۶ و ۲۹ خرداد ماه سال جاری (روزهای شنبه، یکشنبه و چهارشنبه) و در محل فرهنگستان هنر سلسله نشست‌های علمی، پژوهشی با موضوع هنر دیجیتال برگزار می‌شود.
‌‌‌‌‌‌‌دیروز، امروز و فردای هنرهای دیجیتال

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ به نقل از کمیته روابط عمومی نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال، هدف از برگزاری این نشست‌ها ارائه چشم‌اندازی نظری و عملی از این حوره هنری است تا بتوان پژوهشی بنیادی و ادامه‌دار را در راستای شناخت هرچه بیش‌تر آن در داخل کشور، رقم زد.

برنامه این نشست‌ها در هر روز در قالب سه بخشِ «سخنرانی‌»، «یک تجربه» و «پنل گفت‌وگو» ارائه می‌شود. محور برنامه‌های نشست روز نخست، «هستی‌شناسی هنر دیجیتال»؛ نشست روز دوم، «فناوری دیجیتال در هنر»؛ و نشست روز سوم، «هنر دیجیتال، آسیب‌های اجتماعی» است.

در این نشست سه روزه، آقایان دکتر سیامک دل‌زنده، هنرمند و پژوهشگر؛ با موضوع «هنر دیجیتال: ناسازه‌ها و انحراف اپیستمیک مفاهیم»؛ دکتر عبدالحسین لاله، پژوهشگر سینما و عضو هیئت علمی فرهنگستان هنر با موضوع «گفتمان هنر در گذر از آنالوگ به دیجیتال» و دکتر یونس سخاوت، متخصص علوم رایانه‌ای و مدرس دانشگاه با موضوع «هنر طراحیِ بازی‌های جدی برای تغییر رفتارها» سخنرانی خواهند کرد.

در بخش «گفت‌وگو» نیز، سه پنل با موضوعات «پرسش از هنر دیجیتال»، «هنر دیجیتال: حال و آینده»، و «هنر دیجیتال، آسیب های اجتماعی» ارائه می‌شود.

بخش «یک تجربه» نیز با عناوینِ «حق انتخاب در بازسازی حقیقت» توسط سهیلا گلستانی، بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر؛ «هارمونی» توسط حسین مهاجر و جلال هاشمی، هنرمندان رسانه‌های نوین و «فرصت‌ها و فرصت‌سازان و مخاطبانِ نو در جهان دیجیتال» توسط شیوا مقانلو و متین ایزدی؛ هنرمندان و مدرسان دانشگاه ارائه خواهد شد.

 

گفتنی است؛ این نشست‌های علمی پژوهشی از ساعت ۱۴ الی ۲۰، در سالن کنفرانس فرهنگستان هنر، واقع در خیابان ولی‌عصر، نرسیده به خیابان طالقانی برگزار می‌شود. حضور در در نشست‌ها آزاد است و به شرکت‌کنندگان گواهی شرکت داده خواهد شد.

 


نظر شما :