معاون فرهنگی و اجتماعی:

اردوهای راهیان نور در امتداد دفاع مقدس و به همان اندازه مهم و تاثیرگذار است

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۰ کد : ۴۷۵۷۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۰۰
اردوهای راهیان نور در امتداد دفاع مقدس و به همان اندازه مهم و تاثیرگذار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در جلسه ستاد ملی راهیان نور دانشگاهیان (قرارگاه شهید علم الهدی) ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات با تاکید بر تاثیرگذار بودن آثار و برکات راهیان نور بر فضای جامعه و دانشگاه، بیان کرد: علیرغم مشکلات اقتصادی که سال قبل شاهد آن بودیم، برنامه های اردوهای راهیان نور از رشد خوبی هم به لحاظ کمی و هم کیفی برخوردار بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: اهتمام دانشگاهیان در این امر باعث شد که ما در برگزاری اردوهای راهیان نور با کمترین مشکل روبرو باشیم.

دکتر غفاری ضمن تاکید بر اینکه راهیان نور یک حرکت است نه یک رویداد، افزود: برای چنین اقدام مهمی لازم است جلسات کارشناسی بیشتری داشته باشیم و یک ارزیابی نسبت به فعالیت های سال قبل داشته باشیم.

ایشان افزود: ما راهیان نور را در امتداد تاریخ دفاع مقدس و به همان اندازه مهم و تاثیرگزار می دانیم.

تاکید بر اعزام زائر اولی ها، تلاش برای تبدیل کردن راهیان نور به یک نهضت مردمی، برنامه ریزی برای اردوهای غرب، انجام پژوهش هایی در مورد راهیان نور، تکمیل سامانه راهیان نور دانشجویی، برگزاری اردوهای تلفیقی (دانشجو – استاد)، برنامه ریزی برای اردوهای راهیان نور تخصصی، اجرای کلاس- اردو برای درس دفاع مقدس، پیگیری تقدیر از دست اندرکاران و فعالان دانشجویی راهیان نور، تغییر تحول در برنامه اردوی راهیان نوئر با هدف خدمت به مناطق عملیاتی و... از جمله محورهایی بود که توسط اعضا مطرح شد.

این جلسه که اولین جلسه راهیان نور در سال جدید بود، با حضور معاون و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی، رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پژشکی، مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، فرهنگیان، و علمی کاربردی و نمایندگان نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها و جهاد دانشگاهی و کارشناسانی از وزارت علوم برگزار شد. اعضای جلسه به ارائه دیدگاه و گزارش در زمینه برنامه های راهیان نور در سال گذشته پرداختند.

 


نظر شما :