دکتر غفاری در آیین گشایش بخش دانشگاهی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم:

نباید از آموزه‌های قرآنی در حوزه تدبر و تأمل غفلت کرد

تعداد بازدید:۱۰۴۵
دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: وقتی درباره آموزه‌های قرآنی صحبت می‌کنیم، دانشگاه عرصه مهمی برای این امر است؛ چرا که استعداد‌های خوبی در این عرصه وجود دارد، اما نباید از آموزه‌های قرآنی در حوزه تدبر و تأمل غفلت کرد.
نباید از آموزه‌های قرآنی در حوزه تدبر و تأمل غفلت کرد

به گزارش پایگاع اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین گشایش بخش دانشگاهی بیست و هفتمین نمایشگاه قرآن کریم با اشاره به پژوهش‌های گسترده در حوزه علوم قرآن در دانشگاه‌ها بیان کرد: جایگاه این تحقیقات و پژوهش‌ها به اندازه‌ای گسترده است که شاید نتوان حد و حدودی برای آن تصور کرد.
وی افزود: نوشته‌ها و آثاری که درباره این کتاب آسمانی در اختیار داریم، گواه بر این است که با دریای بیکرانی مواجه هستیم، اما وقتی درباره آموزه‌های قرآنی صحبت می‌کنیم، دانشگاه عرصه مهمی برای این امر است؛ چرا که استعداد‌های خوبی در این عرصه وجود دارد، اما نباید از آموزه‌های قرآنی در حوزه تدبر و تأمل غفلت کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: در دانشگاه‌ها کانون‌های قرآنی و فرهنگی از جایگاه خوبی برخوردارند، هر چند جای کار بیشتری دارند، اما فعالیت‌هایی که در این زمینه در دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد، می‌تواند در مناسبات اجتماعی مؤثر باشد. گفتمان‌سازی این موضوع در دانشگاه‌ها حائز اهمیت است.
وی در پایان بیان کرد: علاوه بر حفظ، تلاوت و... باید جامعه دانشگاهی را ترغیب کنیم تا در عرصه‌های پژوهشی نیز ورود کنند و ما در این زمینه دستاورد‌های خوبی داشته ایم. ن. ز


نظر شما :

برگزیده سراسری جشنواره قرآن و عترت ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۷
جوایز جشنواره قرآن چی شد؟ حق دانشجو خوردن نداره