مراسم گرامیداشت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ در دانشگاه مراغه برگزار شد

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۰ کد : ۴۷۴۴۶ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۱۷
مراسم گرامیداشت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ با محوریت پاسداشت "صلح جهانی" به همت کانون دانشجویی هلال احمر برگزار شد.
مراسم گرامیداشت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ در دانشگاه مراغه برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه مراغه؛ جواد مهدوی مدیر فرهنگی دانشگاه مراغه با ابراز قدردانی و تشکر از زحمات و تلاشهای مستمر و موثر کارشناس، دبیر، اعضای شورای مرکزی و فعالان کانون گفت: کانون هلال احمر از باسابقه ترین مجموعه های دانشجویی دانشگاه مراغه است که همواره در مسائل اجتماعی، آموزشی و عام المنفعه، پرتلاش و فعال ظاهر شده اند که به عنوان مثال پویش اخیر کانون در برپایی ایستگاه جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی جهت کمک به آسیب دیدگان سیل که مشارکت خوبی از سوی دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه مراغه صورت گرفت از نمونه های بارز عملکرد مثبت و سازنده کانون هلال احمر است.

ایشان در ادامه افزود: یکی از کارکردهای کانون هلال احمر بحث آموزش است که خیلی اهمیت دارد و اگر بتوانیم در خصوص آموزش های کاربردی از قبیل: ارتقای مهارت های مقابله با بلایای طبیعی و غیر طبیعی نظیر سیل، زلزله، آتش سوزی و... دوره های موفق در سطح دانشجویان و حتی اساتید و کارکنان اجرا کنیم، شاهدکاهش آسیب ها و خسارات خواهیم بود.

مدیر فرهنگی دانشگاه ادامه داد: در زمینه اشاعه فرهنگ صلح و دوستی همه فعالان عرصه های اجتماعی نظیر اعضای جمعیت هلال احمر نقش اساسی دارند دانشگاه نیز آمادگی خود را در جهت بسط و توسعه این فرهنگ اعلام می دارد.

در ادامه سرکار خانم بهروزپور مسئول امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ویژه مراغه در صحبتهایی گفت: صلح و دوستی جهانی نیازمند گسترش فرهنگ صلح است و باید تمامی تلاش ها، در راستای تبلیغ و فراگیر این فرهنگ خیرخواهانه باشد.

سپس آقای نریمانی مدرس دوره های امداد و نجات هلال احمر با اشاره به تاریخچه ی تاسیس صلیب سرخ و هلال احمر گفت: صلح گستری و دفاع از حرمت و حقوق انسانها فارغ از همه ی جنبه ها و تمایزات از اصول هر دو نهاد جهانی هلال احمر و صلیب سرخ است و همه ی اقشار جامعه می بایست در راستای حفظ صلح جهانی تلاش نماید.

مهدی فرج زاده دبیر کانون ضمن قدردانی از زحمات اعضای شورای مرکزی، گزارشی از فعالیت های یکساله کانون ارائه کرد و گفت: در آینده سعی داریم با جذب اعضای جدید و آموزش آنها فعالیت های کانون را ارتقا و گسترش دهیم.

در این مراسم غنچه های هلال احمر (نونهالان مهدکودک و پیش دبستانی) به اجرای ۲ قطعه سرود پرداختند و در خاتمه مراسم از فعالان و مدرسان کانون تجلیل گردید.


نظر شما :