معاون فرهنگی وزیر علوم :

انتخابات شورای نشریات دانشجویی بعد از عید فطر برگزار می شود

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۰ کد : ۴۷۰۸۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۰۱
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: بر اساس اتفاق آراء شورای ناظر بر نشریات دانشجویی، انتخابات اعضای این شورا بعد از تعطیلات عید فطر برگزار می شود.
انتخابات شورای نشریات دانشجویی بعد از عید فطر برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غلامرضا غفاری در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا، اظهار کرد: یکی از وظایفی که بر عهده معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دارد، برگزاری همایش مدیران مسئولان نشریات دانشگاهی است که این همایش بر اساس ضوابط ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی هر سال برپا می شود.
وی افزود: در این همایش نمایندگانِ مدیران مسئول نشریات و شورای مرکزی شرکت می کنند و نمایندگانِ مجموعه برای حضور در شورای مرکزی ناظر بر نشریات، انتخاب می شوند که جایگاه آنها در معاونت فرهنگی وزارت علوم تعریف شده است.
به گفته معاون فرهنگی وزیر علوم، برگزاری این انتخابات مستلزم مقدمات اجرایی و تمهیداتی است که باید صورت گیرد؛ از سوی دیگر، باید به وضعیت انتخاباتی که توسط کمیته های ناظر در دانشگاه ها انجام شده است، رسیدگی و صحت آن بررسی شود.
غفاری گفت: همچنین اگر اعتراضی در این زمینه وجود داشت در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی طرح شود تا فهرست دانشگاه هایی ک نمایندگان شان می توانند در انتخابات پایانی شرکت کنند، مشخص کنیم.
معاون وزیر علوم ادامه داد: برای این مسئله هم بازه زمانی در نظر گرفته شده بود و دانشگاه ها این انتخابات داخلی را در اسفندماه و فروردین ماه انجام می دهند؛ همچنین بر اساس آنچه که در شیوه مطرح شده است، انتخابات اصلی در خردادماه برگزار می شود.
وی ادامه داد: این مسئله مقدماتی دارد و از سوی دیگر امسال با آغاز ماه مبارک رمضان در اردیبهشت ماه مواجه هستیم. قصدمان این بود، انتخابات را روزهای ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار کنیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم اظهار کرد: هر چند جلسات مختلفی از این بابت داشتیم، برگزاری انتخابات را در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی طرح کردیم که با اتفاق آراء، اعضای شورای مرکزی برگزاری این انتخابات را به خردادماه موکول کردند. به نظر می رسد مشکلی هم از این بابت به وجود نمی آید.
وی خاطرنشان کرد: این مسئله نیازی به حاشیه پردازی نداشت. مسئله به نوعی در شورای مرکزی ناظر بر نشریات مطرح شد و با توجه به توضیحات طرح شده در این جلسه و اطلاعی که اعضا از روند کار داشتند، این انتخابات بر اساس شیوه نامه در خردادماه برگزار می شود و اتفاق تازه ای نیست. ن / ‏ز


( ۱ )

نظر شما :