رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در بازدید از مرکز تئاتر مولوی:

آمادگی کمیسیون فرهنگی مجلس برای حمایت از تئاتر دانشگاهی

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۵۶ کد : ۴۷۰۸۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۳۱
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی روز جمعه ششم اردیبهشت ماه با حضور در مرکز تئاتر مولوی در جریان نحوه برگزاری بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران قرار گرفت.
آمادگی کمیسیون فرهنگی مجلس برای حمایت از تئاتر دانشگاهی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ به نقل از روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران، حجت الاسلام احمد مازنی نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی جمعه ششم اردیبهشت ماه همراه با دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن حضور در مرکز تئاتر مولوی در جریان برگزاری بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران قرار گرفت.

در این دیدارامین مختاری دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران ضمن قدردانی از حضور مازنی گزارشی را از روند برگزاری این رویداد ارائه داد. این در حالی است که امیرحسین حریری مدیر مرکز تئاتر مولوی نیز با اشاره به ویژگی‌های جریان تأثیرگذار تئاتر دانشگاهی در فعالیت‌های حرفه‌ای تئاتر کشور، بخشی از فعالیت‌های مرکز تئاتر مولوی را تشریح کرد.

حجت الاسلام مازنی پس از پایان این بازدید ضمن ابراز خرسندی از برگزاری بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران توضیح داد: من خوشحالم که امروز توانستم علاوه بر حضور در مرکز تئاتر مولوی مخاطب یکی از نمایش‌های به صحنه رفته در جشنواره تئاتر دانشگاهی باشم که امیدوارم تا زمان برگزاری مراسم اختتامیه به خوبی برگزارشود. من می دانم تئاتر دانشجویی مبنای اصلی و جریان ساز ورود هنرمندان به حوزه تئاتر حرفه‌ای است.پس به طور حتم اگر جوانان ما در دوران دانشجویی بتوانند پایه‌های کار خودشان را درست بگذارند قطعاً موفقیت‌های بیشتری کسب کرده و باعث می‌شوند جامعه نیز از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنند. منتها یکی از شرط‌های اصلی رسیدن به این موضوع استفاده از دانش پیشکسوتان است که خوشبختانه در این دوره از جشنواره می‌بینیم ترکیب مناسب شور و دانش جوانی در کنار پیشکسوتان، فضای قابل قبولی را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: ما در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی این آمادگی را داریم تا کنار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خدمت جریان تئاتر دانشگاهی چه در حوزه تعمیق هنر تئاتر و چه در زمینه پشتیبانی بوده و در صورت لزوم نسبت به انجام وظیفه نظارتی مان بر دستگاه‌هایی که می‌توانند دراین زمینه تأثیرگذار باشند، ادای وظیفه کنیم. به هر حال کمیسیون فرهنگی مجلس بخشی از قوه مقننه است و قوه مقننه می‌تواند در سه بخش قانونگذاری، نظارت و پشتیبانی وظایف حمایتی خود را از رویدادهایی چون جشنواره تئاتر دانشگاهی انجام دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ما در چارچوب حوزه‌هایی که به آن اشاره کرد می‌توانیم نسبت به تکمیل قوانین موجود و رفع نواقص، انجام وظیفه نظارتی بر اساس وظیفه‌ای که قانون اساسی به عهده مجلس گذاشته و موضوع بودجه کارهایی را انجام دهیم که در حوزه بودجه می‌توان توجه بیشتر به این بخش را در بودجه سال ۹۹ پیش بینی کرد تا این نهال ارزشمند تبدیل به درختی تنومند در عرصه تئاتر شود.البته شرط این است تا وزیرمحترم علوم و همکارانشان در وقت مقرر پیشنهاد بودجه را بدهند. از سویی دیگر در قانون برنامه ششم هم پیش بینی‌های انجام گرفته که شاید بتوان از آن طرق مساعدت‌هایی را انجام داد اما به هر صورت باید تاکید کنم که کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تمام قد آماده کمک به حوزه تئاتر دانشگاهی است.


نظر شما :