مدیرکل فرهنگی و اجتماعی:

دانشگاه های اجتماعی نسبت به جامعه بی تفاوت نیستند

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۷ کد : ۴۷۰۸۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۵۲
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه های اجتماعی و موثر نسبت به جامعه پیرامونی خود بی تفاوت نیستند بلکه به دنبال راه کار های برای حل مشکلات هستند.
دانشگاه های اجتماعی نسبت به جامعه بی تفاوت نیستند

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی با حضور مهندس محمدهادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و محمد علی کیانی مدیر کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگی و ارتباطات اسلامی در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی آغاز به کار کرد.‌‌‌‌‌‌‌

محمدهادی عسکری در این آیین اظهار داشت: هم اکنون کشور به دنبال چنین مراکز آموزش عالی است و رویکرد این مدیریت نیز در این راستا است تا این امر مهم در بین جامعه دانشگاهی محقق شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه زیست دانشجویی یکی از ارکان کلیدی برای تحقق دانشگاه های اجتماعی است افزود: باید متناسب با رشد جامعه این امر نیز به سرانجام برسد، ایجاد دانشگاه های اجتماعی جزء انتظار جامعه نیز است.

وی با بیان اینکه باید حیات اجتماعی جدید ایجاد کنیم اظهار کرد: دانشجویان، اساتید، نخبه ها و هنرمندان باید مسائل و مشکلات جامعه را در زمینه های مختلف رصد کنند و برای برطرف شدن آن راه کار های عملی و علمی ارائه دهند که این از این قشر انتظار است.

وی تصریح کرد: دختران و زنان نیمی از جمعیت فعال و پر توان جامعه هستند که نیاز است به اشتغال این قشر نیز توجه کرد.

عسکری اشاره ای به پوشاک و زیور آلات نیز کرد و افزود: این امر باید مورد توجه طراحان و تولید کننده ها قرار گیرد و ما نیز باید زمینه رشد و تعالی قشر دانشجوی در این زمینه را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان و کارآفرینان بسیار توانمند در زمینه مد و لباس داریم تصریح کرد: دولت و دستگاه ها باید زمینه فعالیت را بیشتر فراهم کنند تا کسب و کار های جدید نیز بیشتر رونق یابد

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی در پایان خاطر نشان کرد: نمایشگاه توانمندی های دانشجوهای دختر در زمینه مد و لباس بهترین فرصت برای نشان دادن ایده و خلاقیت است که این امر یک کار ارزشی است و این قشر باید از این فرصت استفاده کنند و توانمندی های خود را به رخ بکشانند.

 

 

کتر علیرضا حسینی رئیس دانشگاه کوثر گفت: دانشجویان دختر استان های مختلف کشور با برپایی ۵۳ غرفه توانمندی های خود را در زمینه مد، لباس و صنایع دستی در این نمایشگاه به معرض دید علاقه مندان و هنرمندان گذاشتند.

علیرضا حسینی در آیین افتتاحیه این نمایشگاه منطقه ای اظهار کرد: ۱۸ غرفه نیز در نمایشگاه به کارآفرین های استان اختصاص یافت.

وی گفت: کارگاه‌های آموزشی با رویکرد علمی و برای ارتقا دانش در حوزه‌های صنایع دستی، مد و لباس توسط اساتید زبده در این نمایشگاه برگزار شد.

حسینی اظهار داشت: کارگاه های طراحی لباس اجتماع بانوان با ایده از نقوش سنتی استان خراسان شمالی، اریگامی روی پارچه، مولاژ، پارچه سازی، متریال شناسی و خلاقیت در لباس، مروارید بافی، چهل تکه دوزی، آشنایی با نرم افزارهای طراحی لباس، قطره های رنگی، در روزهای مختلف برپایی نمایشگاه در زمان های مختلف در سالن جنبی نمایشگاه برگزار می شود.

وی گفت: کارگاه های مفهومی و نمادین پوشاک در بستر تاریخ، سفال، پارچه بافی، مشبک، منبت ظریف نگاره و کرسی نظریه پردازی هنر معاصر ایران با محوریت طراحی مد، لباس و میزگرد تخصصی با موضوع مدگرایی، پوشش سنتی و هنجارهای اسلامی و راهکار های همسازی و هم افزایی نیز در این نمایشگاه برگزار می شود.

وی افزود: در این نمایشگاه شب شعر منطقه ای از زلال آب و آیینه با حضور شاعران برجسته استان و شاعر طنز پرداز کشوری شروین سلیمانی نیز برگزار می شود.

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد هدف از برپایی این نمایشگاه را دادن الگو در حوزه مد، لباس و صنایع دستی، پاسداشت هویت ایرانی و اسلامی، ایجاد زمینه ترویج فرهنگ پوشش ایرانی اسلامی در دانشگاه عنوان کرد.

دکتر حسینی گفت: ارتقای توانمندی ها، مهارت های دانشجویان دختر و ورود به فضای کسب و کار از دیگر اهداف این نمایشگاه است.

وی اظهار داشت: به سه شرکت کننده برتر نمایشگاه جوایزی اهدا شده و غرفه اول توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یکی از نمایشگاه های خارج از کشور اعزام می شود.

این نمایشگاه با همکاری وزارت علوم، تحققیات و فناوری، معاونت فرهنگی این وزارتخانه و معاونت امور زنان و خانواده دفتر ریاست جمهوری برگزار شده است.

وی اظهار داشت: این نمایشگاه منطقه ای، ۷ تا ۱۱ اردیبهشت ماه در روز بازار بجنورد برای نمایش به علاقه مندان دایر است.

وی افزود: در این نمایشگاه دانشجویان دختر و کارآفرینان از استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، مازندران، گلستان، گیلان، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و سیستان و بلوچستان دست آفرینه های خود را به نمایش گذاشتند.


نظر شما :