دکتر غفاری تاکید کرد:

ضرورت گسترش همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور

۲۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۲ کد : ۴۶۵۳۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۶۳
معاون فرهنگی و اجتماعی با اشاره به ضرورت همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور دانشجویی، گفت: راهیان نور دانشجویی حرکتی ملی و عظیم است و پاسخ به این نیاز دانشجویان، نیازمند همکاری بین‌بخشی است.
ضرورت گسترش همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ به نقل از ایسنا - منطقه خوزستان، دکتر غلامرضا غفاری در جلسه قرارگاه ملی راهیان نور دانشجویی شهید علم‌الهدی که روز پنجشنبه، ۲۳ اسفندماه در یادمان شهدای هویزه برگزار شد، با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری اردوهای راهیان نور، اظهار کرد: راهیان نور دانشجویی حرکتی گسترده و ملی است و به همین دلیل نیازمند هماهنگی و مدیریت بسیار خوبی است که امسال علی‌رغم مشکلاتی که وجود داشت، سعی و تلاش همه مجموعه‌های مرتبط با این حرکت ملی بر این بوده که اردوهای راهیان نور به نحو احسن برگزار شوند.

وی با اشاره به تلاش همه دانشگاه‌ها برای اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی، افزود: از ناحیه دانشجویان نیز اقبال خوبی صورت گرفت و پاسخ‌گویی به این اقبال دانشجویی، نیازمند کار و اهتمام بیشتری است. تامین برخی امکانات از عهده یک مجموعه به تنهایی برنمی‌آید و لازم است همه دستگاه‌های مرتبط کمک کنند که این کار به خوبی انجام شده است.

 

غفاری تصریح کرد: جلسات ستادی راهیان نور نیز از مدت‌ها پیش در وزارتخانه برگزار شد و هماهنگی لازم با دانشگاه‌های استان‌های مختلف، به ویژه دانشگاه هایی که واحدهای متعددی در استان‌های کشور دارند، مانند دانشگاه فرهنگیان، پیام نور و علمی کاربردی، انجام شده است و اعزام‌های خوبی را نیز از سوی این دانشگاه‌ها شاهد هستیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: همان‌گونه که در بخش آموزش عالی با تنوع در بخش دانشجویی مواجه هستیم، در مدیریت حرکت راهیان نور نیز باید کار متنوع شود و امسال شاهد اتفاقات خوبی در این بخش هستیم.

بر اساس این گزارش، محمدهادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، نیز در این جلسه اظهار کرد: اردوهای دانشجویی راهیان نور به صورت منظم در حال برگزاری است و علی‌رغم مشکلات و موانعی که وجود داشت، خللی در کار ایجاد نشد.

وی افزود: بسیاری از دانشگاه‌های کشور و از جمله دانشگاه شهید چمران اهواز، اعزام‌ها را بسیار پرشور انجام دادند و این نشان می‌دهد کار خالصانه جواب می‌دهد. مجموعه فرهنگی وزارت علوم تجربه سه کار مشترک موفق با مجموعه بسیج دانشجویی را داشت که یکی کنگره شهدای دانشجو بود که بسیار خوب برگزار شد و والدین شهدای دانشجو در همه دانشگاه‌های مادر استان‌ها تقدیر شدند و این کار از افتخارات معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است.

عسکری تصریح کرد: کار دیگر حرکت اربعین بود که همکاری خوبی نیز در این خصوص انجام شد و این حرکت عظیم نیز تاثیرات فرهنگی بسیاری دارد. کار دیگر نیز راهیان نور است و در این زمینه نیز لازم است در راستای گفتمان‌سازی این کار بزرگ، تمهیداتی صورت گیرد.

گفتنی است، در این جلسه معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های پیام نور، علمی کاربردی، جهاد دانشگاهی، علوم پزشکی، آزاد اسلامی و فنی و حرفه‌ای حضور داشتند.

 

 

 


نظر شما :