با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛

نشست شورای سیاستگذاری دبیران شورای معاونان فرهنگی و اجتماعی مناطق دهگانه کشور برگزار شد

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۰ کد : ۴۶۳۶۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۹۸۲
به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه علامه طباطبائی، نشست تخصصی شورای سیاستگذاری معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با حضور دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مهندس عسکری و دکتر پارساپور مدیران فرهنگی و سیاستگذاری وزارت عتف و جمعی از معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد
نشست شورای سیاستگذاری دبیران شورای معاونان فرهنگی و اجتماعی مناطق دهگانه کشور برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی، نشست تخصصی شورای سیاستگذاری معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با حضور دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مهندس عسکری و دکتر پارساپور مدیران فرهنگی و سیاستگذاری وزارت عتف و جمعی از معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

در این نشست دکتر غفاری گفت: بزرگترین سرمایه‌ای که در اختیار داریم همین ارتباط‌هایی است که خوشبختانه در بین مجمع‌ها وجود دارد و کمک حال یکدیگر هستند و به نوعی در هر نشستی و در هر جلسه‌ای به صورت محسوس اقبال و همکاری دوستان بوده است، به ویژه با بخشی که در مناطق مختلف همیاری و همکاری دارند. وی افزود: به رغم همه مشکلات و سختی‌ها از مجموعه معاونت فرهنگی این انتظار می‌رود که اقدام و فعالیت و کار بیشتری را داشته باشند، هر چند که می‌دانیم همه این تلاش را دارند. ما آیین نامه‌هایی داریم که باید طبق گفته‌ی دوستان بازبینی و تجدیدنظری در آنها صورت بگیرد اما برای اینکه این کار انجام شود ما نیاز به پشتیبانی تحلیلی داریم. ما می‌دانیم که این آیین نامه‌ها کاستی‌هایی دارند و برای اینکه اینها را رفع کنیم باید یک گزارش تحلیلی نسبت به تنگناها و کاستی‌هایی که این آیین نامه ایجاد می‌کند، داشته باشیم.

وی در ادامه گفت؛ ما باید ببینیم چگونه می‌توانیم برنامه‌های ارائه شده در این نشست را، به سایر دانشگاه‌ها ارائه دهیم و یا خود دانشگاه به گونه‌ای باشد که دیگران نیز به این برنامه‌ها دسترسی داشته باشند.

دکتر پارساپور ضمن ابراز امیدواری برای سال آینده که برنامه‌های موثرتری برای جلسات مناطق داشته باشند، گفت: تصورم این است که ما علاوه بر برنامه‌هایی که در دانشگاه‌ها اجرا می‌شود بهتر است در این جلسات مشکلات کلی مطرح شود تا پیرامون آن همفکری و هم اندیشی صورت گیرد. می‌توانیم برای هر منطقه‌ای یک برنامه ثابت سالیانه داشته باشیم، یعنی یک شعار ثابتی برای هر منطقه برای طول یک سال متناسب با نیازهای منطقه داشته باشیم. برای مثال در بعضی مناطق بحث قومیت‌ها الویت دارد، بعضی از مناطق محیط زیست و بعضی مناطق هم بحث مذهب.

همچنین در این نشست تخصصی مهندس عسکری گفت: دو اتفاق افتاده که ما این اتفاق‌ها را به فال نیک می‌گیریم، یکی حضور آقای دکتر عاملی (دبیر شورای عالی فرهنگی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) یک جلسه خدمت ایشان بودیم، درمورد ضرورت اینکه آیین نامه‌ها باید اصلاح شود، خدمتشان تاکید کردیم و ایشان نیز با روی باز پذیرفتند. جلساتی نیز هماهنگ کردیم با مجموعه‌ی معاونت فرهنگی سیاسی نمایندگی مقام معظم رهبری.

در خاتمه این جلسه با اهداء حکم دکتر وحید شالچی به عنوان دبیر معاونان فرهنگی و اجتماعی منطقه یک کشور مصوب شد. دکتر ایران زاده معاون سابق فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی نیز ضمن تشکر از دبیران و آرزوی توفیق به ایشان و تشکر از معاون وزیر و مدیرانش برای دکتر شالچی آرزوی سرفرازی و موفقیت کرد.


( ۲ )

نظر شما :