برگزیدگان پانزدهمین جشنواره پژوهش فرهنگی سال معرفی شدند

۱۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۴ کد : ۴۶۱۸۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۶۵
برگزیدگان پانزدهمین جشنواره پژوهش فرهنگی سال، یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی تجلیل و قدردانی شدند.
برگزیدگان پانزدهمین جشنواره پژوهش فرهنگی سال معرفی شدند

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه تهران؛ برگزیدگان پانزدهمین جشنواره پژوهش فرهنگی سال، یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی تجلیل و قدردانی شدند.

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره پژوهش فرهنگی سال، با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر ارشاد، علی منتظری رئیس گروه «نمایش و ادبیات نمایشی» فرهنگستان هنر و جمعی از اهل فرهنگ و پژوهش در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار شد.
بر همین اساس و طبق اعلام دبیرخانه این جشنواره برگزیدگان پانزدهمین دوره جشنواره پژوهش فرهنگی سال بدین شرح است:

کتاب «استعاره‌های مفهومی و فضاهای قرآن» / علیرضا قائمی‌نیا

کتاب «کمره‌نامه: هشت در به هشت منظر از هفت هزار خوان» / مرتضی فرهادی

کتاب «تبیین معماری و شهرسازی مبتنی بر هویت اسلامی ایران» / عبدالمجید نقره‌کار

کتاب «سیاست‌‌های فرهنگی در دانشگاه‌های دولتی ایران (۱۳۵۷ ۱۳۹۵)»/ فاطمه جواهری

کتاب «تاریخ و تحول نشر (درآمدی به بررسی نشر کتاب در ایران از آغاز تا آستانه انقلاب)» / عبدالحسین آذرنگ

کتاب «سنجش منابع تاریخی شاهنامه در پادشاهی خسرو انوشیروان» / فرزین غفوری

کتاب «الگوی چهاروجهی برای ارزیابی توسعه علوم‌انسانی» / سیدمحمدامین قانعی‌راد

همچنین کتاب‌های پژوهشی «در خانه برادر: پناهندگان افغانستانی در ایران» نوشته آرش نصر اصفهانی و «بررسی مدل‌های فرهنگی ازدواج و فرزند متاهل: با تاکید بر دو منطقه یک و بیست شهر تهران» تالیف لیلا اردبیلی در پانزدهمین دوره جشنواره پژوهش فرهنگی سال شایسته تقدیر شناخته شدند.

در بخش جنبی این جشنواره نیز به پاس فعالیت‌های مردم شناسانه مرتضی فرهادی از او تقدیر شد و از خانواده‌های مرحوم محمد امین قانعی راد و محمد جواد صاحبی تجلیل شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم به مجریان پژوهش‌های برگزیده، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهدا می‌شود.

علاوه بر این‌ها در صورت تمایل پژوهشگران برگزیده، امکانات نشر آثار برگزیده (در بخش پایان‌نامه و طرح‌های پژوهشی) به‌صورت کتاب فراهم می‌شود.

پژوهشگران برگزیده، به بنیاد ملی نخبگان معرفی می‌شوند تا با بررسی کارنامه پژوهشی ایشان، ضمن عضویت در این بنیاد، از حمایت‌های مادی و معنوی آن بهره‌مند شوند.

گفتنی است، این جشنواره توسط پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و کانون مطالعات فرهنگی بینارشته‌ای باشگاه دانشجویان و با هدف ارتقای فرهنگ پژوهش و شناسایی و معرفی آثار برتر پژوهشی در حوزه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار شد.

/ ‏فرین‬ حسین روحانیان / ‏

کلید واژه ها: برگزیدگان پانزدهمین جشنواره پژوهش فرهنگی سال معرفی شدند


نظر شما :