نشست هماهنگی طرح تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دانشگاه ها برگزار شد

تعداد بازدید:۱۵۲۵
نشست هماهنگی طرح تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دانشگاه های کشور به ریاست معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و با حضور معاونان فرهنگی و اجتماعی ۱۶ دانشگاه کشور و نیز نماینده سازمان امور اجتماعی وزارت کشور برگزار شد.
نشست هماهنگی طرح تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دانشگاه ها برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری در این جلسه ضمن بیان ضرورت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه در فضای دانشگاهی افزود: با توجه به دغدغه مسؤلان عالی رتبه کشور در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی تفاهم نامه ای میان معاونت فرهنگی و اجتماعی و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور منعقد و بر اساس این تفاهم نامه برنامه هایی عملیاتی تدوین و مأموریت اجرای آن به برخی مراکز دانشگاهی محول گردید.

وی با اشاره به ضرورت برخورد ایجابی با آسیب های اجتماعی افزود: آنچه که در طرح تقسیم کار ملی و به طور کلی در مأموریت های حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی ستاد وزارت علوم و دانشگاه ها آمده است، فعالیت در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

دکتر غفاری ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه مربوط به سال جاری برنامه ریزی در خصوص پیشگیری از طلاق و مفاسد اخلاقی در دستور کار قرار گرفته و در حال اجرا ست.

وی از دانشگاه ها مجری برنامه ها خواست تا با برنامه ریزی دقیق و عالمانه در شرایط خطیر کنونی نسبت به برگزاری منظم و با کیفیتی در شأن نظام آموزش عالی کشور اقدام نمایند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نیز طی سخنانی با اشاره به عناوین برنامه های مصوب در سال جاری اظهار داشت: برپایی ۱۰ بازارچه تولیدات دانشجویی با هدف ایجاد آمادگی دانشجویان جهت ورود به فضای کسب و کار؛ ۳ رویداد استارت آپی با محوریت موضوعی کارآفرینی اجتماعی، برگزاری اولین جشنواره سراسری هنر دیجیتال، برگزاری اولین جشنواره سراسری پایان نامه های اجتماعی و نیز حمایت از برپایی اردوهای طبیعت گردی از جمله برنامه های مورد تفاهم در سال جاری است.

وی هدف از تدوین این برنامه ها را توانمند سازی و نیز تقویت کنش اجتماعی دانشجویان و دانشگاهیان نسبت به مسائل مهم کشور دانست و افزود: انتظار داریم تا با جلب حداکثری مشارکت دانشجویان در فرآیند برگزاری این برنامه ها زمینه تولید ارزش در حوزه های مختلف مورد اشاره در برنامه ها صورت پذیرد.

در این جلسه نماینده سازمان امور اجتماعی وزارت کشور نیز در سخنانی ضمن ابراز خرسندی از روند اجرای برنامه های مورد تفاهم در سال جاری اظهار داشت: روند برنامه ریزی و اجرای برنامه ها در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به گونه ای دقیق و مبتنی بر رویکرد عالمانه دانشگاهی است که الگوبخش سایر دستگاه هاست.

وی اظهار امیدواری کرد: این روند تا پایان اجرای برنامه های و تدوین گزارش هایی که در اختیار مسؤلان عالی کشور قرار خواهد گرفت ادامه یاد.

در بخش عمده ای از نشست هریک معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های شرکت کننده به بیان گزارشی از روند پیشرفت برنامه و نیز طرح نقطه نظرات و تجارب اجرایی در برگزاری برنامه ها پرداختند.

 


( ۲ )

نظر شما :