مدیرکل فرهنگی و اجتماعی:

دانشگاه ها باید به سمت ایجاد و رونق نشاط اجتماعی حرکت کنند

۱۹ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۷ کد : ۴۴۷۳۷ اخبار ستادی اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۹۵
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در اولین جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره منطقه ای دانشگاه پاک در دانشگاه حضرت معصومه (س)، حرکت دانشگاه ها به سمت ایجاد و رونق نشاط اجتماعی را اجتناب ناپذیر دانست.
دانشگاه ها باید به سمت ایجاد و رونق نشاط اجتماعی حرکت کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ به نقل از دانشگاه حضرت معصومه (س)، محمد هادی عسکری فقدان نشاط اجتماعی در دانشگاه‌ها را از عوامل مهم منزوی شدن دانشجویان عنوان کرد و گفت: این انزوا به آسیب‌های اجتماعی جبران ناپذیری می‌انجامد؛ لذا با نگاهی اقتضایی، ضمن بازنگری به برخی از سیاست‌های قبلی، به دنبال جذب حداکثری دانشجویان و حضور فعال آنها در فعالیت‌های اثر گذار فرهنگی و اجتماعی هستیم.

وی افزود: نگاه از بالا به پایین در مورد جوان امروزی به فراخور شرایط خاص زمان و ابزارهای متنوع اطلاعاتی بی تأثیر است و برای جذب آنها باید از روش‌های ایجابی و گفتگو محور استفاده کرد. مدیر فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دانشگاه را قلب تپنده جامعه و دارنده مؤثر ترین سرمایه اجتماعی دانست و اظهار داشت: حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز به منزله قلب تپنده دانشگاه به صورت غیر مستقیم تأثیر بسزایی بر وضعیت فرهنگی و اجتماعی جامعه دارد. محمد هادی عسگری با اشاره به برنامه‌های تدوین شده در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت: بسیاری از این برنامه‌ها به صورت مشارکتی به منظور استفاده از ظرفیت‌های اجرایی دستگاه‌های مختلف برگزار می‌شود و از نمونه‌های بارز این برنامه‌ها می‌توان به جشنواره دانشگاه پاک اشاره کرد. وی توانمند سازی دانشجویان برای مواجهه با آسیب‌های اجتماعی را از مهم‌ترین اهداف این جشنواره برشمرد و گفت: برنامه ریزی های این جشنواره باید به نحوی باشد که حضور فیزیکی و ذهنی و تعامل حداکثری دانشجویان را در آن شاهد باشیم.


نظر شما :