برگزاری جلسه شورای حمایت و نظارت برانجمن ها و اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی

تعداد بازدید:۱۵۶۳
جلسه شورای حمایت و نظارت برانجمن ها و اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی؛ در محل معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد.
برگزاری جلسه شورای حمایت و نظارت برانجمن ها و اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی؛ جلسه شورای حمایت و نظارت بر انجمن‌ها و اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی با حضور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی و دبیر شورا، نمایندگان معاونت پژوهش و فناوری و معاونت حقوقی و امور مجلس، برخی اساتید صاحب نظر، کارشناسان انجمن های علمی وزارت علوم و نمایندگان دبیران اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی و دبیران مجمع دانشگاه‌ها برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل فرهنگی و اجتماعی ضمن ارائه گزارشی از یازدهمین جشنواره ملی حرکت ایجاد فضای گفتگو و تعامل، فراهم کردن زمینه حضور جدی بخش صنعت و تقویت و توسعه تعاملات علمی بین المللی را محورهای اصلی رویکرد معاونت فرهنگی و اجتماعی در دوره یازدهم خواند و خاطر نشان کرد: با توجه به اهتمام معاونت فرهنگی و اجتماعی و دانشگاه میزبان در این دوره از جشنواره این رویکردها تا حدی محقق شد و با برگزاری نشست‌های و پنل های تخصصی فضای گفتگو در جشنواره تقویت شد.

وی ادامه داد: بخش ارتباط با صنعت که امسال با دیدی کلی تر با نام ارتباط با جامعه، بازار و صنعت در ابتدا با ایده ی دعوت از صنایع و شرکت ها برای بیان مشکلات صنعتی و نیاز های خود در بخش نیروی انسانی و حل و رفع نیاز ها از طرف دانشجویان، کار خود را شروع کرده و در ادامه با اضافه شدن بخش هایی همچون جایگاه سرمایه‌گذاران، بخش مشاغل، باشگاه مشاورین حرکت و پنل های کار آفرینی یک برنامه ریزی کلی برای این بخش شکل گرفت. حضور صاحبان صنایع در جشنواره، باعث اعتمادسازی بین طرفین و ایجاد گفتمان بین دانشگاه و صنعت شد. همچنین حضور شرکت های دانش بنیان دانشجویی که از دل انجمن‌ها شکل گرفته است نقطه قوتی برای انجمن‌های علمی به حساب می آید.

عسکری افزود: بخش بین الملل یازدهمین جشنواره ملی حرکت که مخاطب آن عموماً دانشجویان و محققان جوان بودند، ساختاری متفاوت با دوره‌های پیشین داشت. این بخش علاوه بر ارائه دستاوردهای فعالیتهای دانشجویان جهان، شامل دوره آموزشی، برنامه‌های فرهنگی، آشنایی با فرهنگ، تاریخ و هنر ایرانی-اسلامی، بازدیدهای متنوع، کارگروهی بود. به صورت کلی فرصتی دوجانبه هم برای شرکت‌کنندگان داخلی و هم خارجی فراهم شد تا ارتباطات بین‌دانشگاهی در قالب بین‌المللی ترویج و توسعه یابد. در این بخش ۸۵ دانشجوی خارجی از سایر کشورها حضور داشتند

در ادامه، پیش نویس «دستورالعمل ضوابط تأسیس و فعالیت اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی» مورد بررسی قرار گرفت و هر یک از اعضا نظرات خود را پیرامون موارد دستورالعمل بیان کردند.

در پایان جلسه از یک سال حضور و همکاری موثر اعضای دانشجویی دوره قبل شورای حمایت و نظارت بر انجمن های علمی، از نمایندگان دبیران اتحادیه و دبیران مجمع انجمن ها تقدیر شد.

 


( ۳ )

نظر شما :