امضای تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی واجتماعی وزارت علوم و دانشگاه تربیت مدرس

تعداد بازدید:۱۰۲۲
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه تربیت مدرس به منظور گسترش همکاری های فرهنگی و اجتماعی، یک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
امضای تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی واجتماعی وزارت علوم و دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ در این نشست که با حضور دکتر احمدی رییس دانشگاه، دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی، مهندس عسگری مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی، دکتر ناطق معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، و برخی از مسئولین فرهنگی دانشگاه برگزار شد، بر مشارکت هرچه بیشتر دانشگاه ها در حل مسائل فرهنگی و اجتماعی تأکید شد.
دکتر غفاری به پتانسیل های فراوان در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر پتانسیل خوبی در دانشگاه ها وجود دارد که با مدیریت صحیح در سطوح چندگانه می تواند اثرگذار باشد. هر چه بخش های مختلف دانشگاهی فعال تر شوند امکان و بستر کار فکری بیشتر فراهم می شود و حاصل این فرایند به نفع مجموعه وزارت علوم و دانشگاه و در نهایت کل کشور خواهد بود. در همین راستا با برخی دانشگاه های برتر کشور به منظور ارتقای کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تفاهم نامه همکاری امضا شد.
وی ضمن اشاره به اثرگذاری دانشگاه تربیت مدرس در حوزه های گوناگون خاطر نشان کرد: دانشگاه باید احساس مسئولیت کند. اگر بتوانیم برای حل مسائل موجود مشارکت همه دانشگاه ها را داشته باشیم، مشکلات و پیامدهای آنها بسیار کم خواهد شد. دانشگاه تربیت مدرس نیز با توجه به جایگاه و قابلیت های خود می تواند منشأ اثرات مثبتی باشد. دانشگاه با تعامل بیشتر و ارائه خدمات فکری و نظری می تواند به مسئولیت اجتماعی خود عمل کند. بسیاری از مسائل جامعه در درون دانشگاه نیز مطرح است پس دانشگاه با استفاده از ذخیره دانش و توانمندی های خود می تواند هم به مجموعه خود و هم به محیط بیرون خدمت کند.
دکتر احمدی با ابراز امیدواری نسبت به اجرای تفاهم نامه گفت: در اجرای این تفاهم نامه امیدواریم در دو اولویت تصمیم گیری های وزارت علوم و مسائل کلینیکی و رفع مشکلات روزمره اقدامات ارزنده ای صورت گیرد و در این راستا برای تعامل بهتر و کارآمدی بیشتر طرح، مایل به استفاده از تجربیات راهگشای دیگر دانشگاه ها هستیم.
رییس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود به اهیمت فعالیت های فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی در برخی موارد با هزینه های اندک برنامه ریزی و اجرا می شوند اما ثأثیرگذاری بسیار خوبی در نگاه و زندگی دانشجو دارند. گاهی با حداقل پشتیبانی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی، دید دانشجو تغییر می کند و منجر به شکوفایی و نشاط دانشجو می گردد. اگر در این حوزه بودجه مختصری صرف کنیم بی شک راندمان و بازده خوبی خواهیم داشت.
دکتر احمدی در ادامه به برخی برنامه های فرهنگی دانشگاه مانند ایجاد شبکه ای از دانش آموختگان دانشگاه با هدف آشنا کردن دانشجویان با امکانات و شرایط بازار کار، ایجاد مراکز نوآوری مقابله با آسیب های اجتماعی با همکاری وزارت کشور با هدف ارائه خدمات بیشتر به جامعه و تدوین روش های ساماندهی آسیب ها توسط اساتید دانشگاه اشاره کرد.
در ادامه مهندس عسگری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به تشریح زمینه های همکاری در حوزه های ارتقاء حضور دانشجویان پرداخت. وی از ایجاد هماهنگی بین معاونت فرهنگی و معاونت پژوهشی دانشگاه ها به منظور ارتقاء خروجی فعالیت انجمن های علمی- دانشجویی، ارتباط و تعامل بیشتر با مراکز رشد و پارک های علم و فناوری و در نهایت از ایجاد انجمن های علمی نسل دو به عنوان ۳ ظرفیت موجود در دانشگاه ها نام برد و از دانشگاه تربیت مدرس به دلیل تحصیلات تکمیلی بودن آن دانشگاه و وجود ساختار علمی تر حاکم در آن خواست، تا در زمینه راه اندازی انجمن های علمی نسل دو پیشتاز باشد.
 


نظر شما :