جشنواره ملی کانون های فرهنگی،هنری،اجتماعی و دینی "رویش"

۰۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۲ کد : ۴۴۳۵۱ اخبار داغ
تعداد بازدید:۳۲۱

معرفی جشنواره

 


‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

 

تجربه فعالیت‌های گروهی و داوطلبانه دانشجویی در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی وارد مرحله نوینی گردید و تجربه‌ای بی نظیر و ارزشمند را برجای نهاد. مجموعه‌هایی خودجوش و متعهد که به تدریج به عناصر مهم و غیر قابل انکار در فرایند توسعه فرهنگی و پویایی فضای آموزش عالی تبدیل شدند، به نحوی که توانستند با رویکرد نوین دانشگاه های نسل جدید همراه شده و خود را با کارکردهای آن همگام سازند.

بی‌تردید کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی در آستانه بیستمین سال تاسیس خود، یکی از پویاترین و مهم‌ترین مجموعه‌های دانشجویی به شمار می‌‌روند. این گروه‌های نظام‌مند و پر مخاطب که در این مدت، فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر نهاده‌اند، اینک به مدد همدلی و تلاش فعالان و کارگزاران فرهنگی از جایگاه و اهمیت بسزایی در حیات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها برخوردار بوده و نقش ویژه‌ای در توسعه فرهنگی جامعه دانشگاهی ایفا می‌نمایند. از همین رو برای اعتلا و پیشرفت بیشتر این مجموعه، ضرورت معرفی ظرفیت‌ها و انعکاس دستاوردهای آن بیش از پیش احساس می‌شود.

جشنواره کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی «رویش» به عنوان یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های دانشگاهی، عرصه بروز و ظهور توانمندی‌ها و دستاوردهای خانواده بزرگ کانون‌ها و فرصتی بی‌نظیر برای تجلی جایگاه و تداوم و توسعه آن‌ها می باشد. معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نظر دارد تا با بهره‌گیری از نظرات ارزنده کارشناسان، مشاوران و همچنین با همکاری معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی، کارشناسان و دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور و سایر مشارکت‌کنندگان، هفتمین جشنواره رویش را با رویکردی جدید و با نگاهی نو برگزار نماید تا بدین وسیله گامی بلند در مسیر توسعه کمی و کیفی کانون‌ها بردارد.

 


نظر شما :