با حضور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی:

آیین اختتامیه جشنواره نشریات دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد

۲۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۸ کد : ۴۳۹۷۹ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۱۸
آیین اختتامیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه الزهرا(س) با حضور محمد هادی عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاون فرهنگی دانشگاه الزهرا(س) و جمعی از دانشجویان فعال این حوزه برگزار شد.
آیین اختتامیه جشنواره نشریات دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ مراسم اختتامیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه الزهرا (س) با حضور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ معاون فرهنگی دانشگاه الزهرا و جمعی از دانشجویان فعال این حوزه برگزار شد.
محمد هادی عسکری در این مراسم اظهار کرد: با گذشت نزدیک به بیست سال از زمان ابلاغ آییین نامه نشریات دانشجویی کشور شاهد کنشگری ارزشمند دانشجویان خلاق در حوزه نشریات دانشگاهی می باشیم.
وی ایجاد فضای طرح و گفتگو در خصوص مسائل و مشکلات در دانشگاه و ارائه راهکار در این زمینه و رسانه ای شدن بخشی از فعالیت های دانشجویی در قالب نشریات دانشجویی را از جمله دستاوردهای مدیریت فرهنگی در فضای دانشگاه خواند و افزود: نشریات دانشجویی توانسته اند با درونی ساختن فرهنگ گفتگو فضای دانشگاه از حالت رکود و خمودگی بیرون آورده و این فضا را به سمت عقلانیت و استدلال سوق دهند. کنشگران این حوزه انسانهای فرهیخته ای هستند که علاوه بر تحلیل مسائل توانسته اند راهکارهایی برای اداره بهتر مجموعه دانشگاه ارائه دهند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ فراهم آمدن امکان کنشگری تعداد زیادی از دانشجویان علاقمند حول یک نشریه دانشجویی، یادگیری الگوی مدیریت یک فعالیت گروهی و دانشجویی، مسئولیت پذیری و برعهده گرفتن مسئولیت گفته ها و نوشته های خود، توانایی طرح و به اشتراک گذاری مسائل و مشکلات و نقد پذیری و احترام به نظرات مخالف را از جمله برکات مهم حضور و فعالیت دانشجویان در نشریات دانشجویی به عنوان ویترین اندیشه دانشجویان دانشگاه یاد کرد و خاطر نشان کرد: فضای فعالیت های فرهنگی جدید دانشگاه درصد قابل توجهی را مدیون فعالیت نشریات دانشجویی در دانشگاه های کشور است از اینرو حمایت از فعالیت های نشریات دانشجویی که درصدد ارتقای شاخص های فرهنگی و اجتماعی هستند لازم است و باید به صورت ویژه از مدیریت دانشگاه الزهرا (س) و معاون فرهنگی و اجتماعی و همکاران ایشان در برگزاری هشتمین جشنواره نشریات دانشجویی تقدیر و تشکر نمایم.
مهندس عسکری در بخشی از سخنان خود با اشاره به مسائل و مشکلات متعددی از جمله ریز گرد ها، بحران مدیریت آب، ترافیک در تهران و سایر کلان شهر ها که کشور با آن مواجه است گفت: اکنون زمانی است که دانشگاه باید نقش کلیدی خود را در قالب مسئولیت اجتماعی خود ایفا نموده و به کمک دولت و جامعه بشتابد.
وی با اشاره به ایداه دانشگاه اجتماعی که موردتاکید حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است گفت: دانشگاه اجتماعی و یا دانشگاه موثر دانشگاهی است که نسبت به مسایل پیرامون خود بی تفاوت نیست و از طریق نهاد سازی اوضاع جامعه را رصد کرده و برای حل مشکلات راهکار ارائه میدهد و بستر لازم را برای کنشگری عناصر دانشگاهی و از جمله دانشجویان فرهیخته فراهم میکند
مدیرکل فرهنگی واجتماعی در پایان خاطر نشان کرد: ما در حوزه معاونت فرهنگی وزارت بدنبال این هستیم که راه ورود واقعی دانشجویان به دانشگاه و بسترهای لازم برای کنشگری آنان را فراهم نموده و از فعالیت های ارزشمند دانشجویی حمایت کنیم.
وی همچنین از برگزاری یازدهمین دوره جشنواره سراسری نشریات دانشجویی تیتر ۱۱، در اسفندماه امسال خبر داد و این جشنواره را برایند و عصاره فعالیت های دانشجویان کشور در عرصه نشریات دانشجویی دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه الزهرا (س) عصر دیروز با حضور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ معاون فرهنگی دانشگاه الزهرا و جمعی از دانشجویان فعال این حوزه برگزار شد.
محمد هادی عسکری در این مراسم اظهار کرد: با گذشت نزدیک به بیست سال از زمان ابلاغ آییین نامه نشریات دانشجویی کشور شاهد کنشگری ارزشمند دانشجویان خلاق در حوزه نشریات دانشگاهی می باشیم.
وی ایجاد فضای طرح و گفتگو در خصوص مسائل و مشکلات در دانشگاه و ارائه راهکار در این زمینه و رسانه ای شدن بخشی از فعالیت های دانشجویی در قالب نشریات دانشجویی را از جمله دستاوردهای مدیریت فرهنگی در فضای دانشگاه خواند و افزود: نشریات دانشجویی توانسته اند با درونی ساختن فرهنگ گفتگو به اعتلای فضای دانشگاه کمک کرده و به سمت عقلانیت و استدلال سوق یافته است. کنشگران این حوزه انسانهای فرهیخته ای هستند که علاوه بر تحلیل مسائل توانسته اند راهکارهایی برای اداره بهتر مجموعه دانشگاه ارائه دهند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ فراهم آمدن امکان کنشگری تعداد زیادی از دانشجویان علاقمند حول یک نشریه دانشجویی، یادگیری الگوی مدیریت یک فعالیت گروهی و دانشجویی، مسئولیت پذیری و برعهده گرفتن مسئولیت گفته ها و نوشته های خود، توانایی طرح و به اشتراک گذاری مسائل و مشکلات و نقد پذیری و احترام به نظرات مخالف را از جمله برکات مهم حضور و فعالیت دانشجویان در نشریات دانشجویی دانست واف

زود: نشریات به عنوان ویترین اندیشه دانشگاه می باشند و درصدی از فضای فعالیت های فرهنگی دانشگاه مدیون فعالیت نشریات دانشجویی در دانشگاه های کشور است از اینرو حمایت از فعالیت های نشریات دانشجویی که درصدد ارتقای شاخص های فرهنگی و اجتماعی هستند، ضرورت دارد و وظیفه دارم به صورت ویژه از مدیریت دانشگاه الزهرا (س) و معاون فرهنگی و اجتماعی و همکاران ایشان در برگزاری هشتمین جشنواره نشریات دانشجویی تقدیر و تشکر نمایم.
مهندس عسکری در بخشی از سخنان خود به مسائل و مشکلات متعددی از جمله ریز گرد ها، بحران مدیریت آب، ترافیک در تهران و سایر کلان شهر ها اشاره کرد و گفت: اکنون زمانی است که دانشگاه باید نقش کلیدی خود را در قالب مسئولیت اجتماعی ایفا نموده و به کمک دولت و جامعه بشتابد.
وی با اشاره به ایده دانشگاه اجتماعی که موردتاکید حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است گفت: دانشگاه اجتماعی و یا دانشگاه موثر دانشگاهی است که نسبت به مسایل پیرامون خود بی تفاوت نیست و از طریق نهاد سازی اوضاع جامعه را رصد کرده و برای حل مشکلات راهکار ارائه میدهد و بستر لازم را برای کنشگری عناصر دانشگاهی و از جمله دانشجویان فرهیخته فراهم میکند
مدیرکل فرهنگی واجتماعی در پایان خاطر نشان کرد: ما در حوزه معاونت فرهنگی وزارت بدنبال این هستیم که بسترهای لازم برای کنشگری دانشجویان را فراهم نموده و از فعالیت های ارزشمند دانشجویی حمایت کنیم.
وی همچنین از برگزاری یازدهمین دوره جشنواره سراسری نشریات دانشجویی تیتر ۱۱، در اسفندماه امسال خبر داد و این جشنواره را برایند و عصاره فعالیت های دانشجویان کشور در عرصه نشریات دانشجویی دانست.

وی همچنین از برگزاری یازدهمین دوره جشنواره سراسری نشریات دانشجویی تیتر ۱۱، در اسفندماه امسال خبر داد و این جشنواره را بربایند و عصاره فعالیت‌های دانشجویان کشور در عرصه نشریات دانشجویی دانست.


نظر شما :