با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم؛ ‌‌‌‌‌

نشست شورای سیاستگذاری جشنواره هنر دیجیتال برگزار شد

تعداد بازدید:۱۱۸۷
نشست شورای سیاستگذاری جشنواره هنر دیجیتال با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی، رئیس دانشگاه هنر و سایر اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره در دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد.
نشست شورای سیاستگذاری جشنواره هنر دیجیتال برگزار شد

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر غفاری در این نشست ضمن تاکید بر ضرورت پیوستگی مقوله هنر با مسائل اجتماعی در جامعه و دانشگاه از آمادگی این معاونت در جهت دستیابی به این اهداف و حمایت از ارتقای جایگاه علمی جشنواره خبر داد. وی همچنین موضوع جشنواره را برای قشر جوان خصوصاً دانشجویان جذاب دانست و افزود: به دلیل پیوند هنر دیجیتال با مقوله فناوری، این جشنواره در بین قشر جوان جامعه اقبال خوبی خواهد داشت.

رئیس شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره هنر دیجیتال؛ در بخشی از سخنان خودبر ضرورت ارزش آفرینی مقوله هنر تاکید کرد و خاطر نشان کرد: این جشنواره می تواند قابلیت الگوسازی برای برگزاری و انجام جشنواره های مشابه را داشته باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی همچنین بر استفاده از ظرفیت های سایر دستگاه ها در برگزاری این جشنواره تاکید کرد.

در ادامه رئیس دانشگاه هنر، ضمن تاکید بر اهمیت این جشنواره از آمادگی این دانشگاه و بکارگیری تمام توان مجموعه به منظور برگزاری مطلوب و با کیفیت این برنامه خبر داد. وی تاکید کرد باید بسترهای علمی و تئوریک در برگزاری جشنواره هرچه سریعتر ایجاد گردیده تا بتواند دور نخست آن زمینه ساز ادوار آینده باشد.

دبیر نخستین جشنواره هنر دیجیتال در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره با ضرورت نگاه فرابخشی به جشنواره هنر دیجیتال اظهار داشت بایستی از ظرفیت نهادهایی همچون شهرداری، قوه قضاییه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر نهادهای ذیربط استفاده شود.

 

محمد هادی عسکری اظهار کرد: بر اساس تفاهم به عمل آمده با سازمان امور اجتماعی کشور، مقرر شد وزارت کشور از برنامه هایی که معاونت فرهنگی بتواند امکان انجام آن را در دانشگاه ها فراهم کند، حمایت نماید. جشنواره هنر دیجیتال یکی از برنامه هایی است که به منظور اجرا مطرح شد.

وی افزود: برگزاری این جشنواره می تواند شور و نشاط علمی و اجتماعی در دانشگاه ها را به دنبال داشته و به دانشگاه هنر در انجام ماموریت های تخصصی خود کمک کند بر این اساس و باتوجه به جایگاه تخصصی دانشگاه هنر به عنوان میزبان انتخاب شد. بنابراین از رئیس محترم دانشگاه تقاضا داریم که در زمینه اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه ودستورات لازم را صادر کنند. ایجاد نماید

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی اظهار کرد: در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگری فرهنگ با فناوری گره خورده است و ما امروز شاهد هستیم که فناوری های دیجیتال به ابزار تولید و اشاعه هنر تبدیل شده اند.

وی در پایان اظهار کرد: علاوه بر جلب مشارکت دانشگاهیان، عبور از کلیشه ها و حمایت از ایده های خلاقانه دانشجویان و تقویت تشکیل گروه های دانشجویی برای انجام پروژه ها و تولیدات تیمی باید از اهداف محوری جشنواره باشد.

 


( ۱ )

نظر شما :