نشست شورای سیاستگذاری هشتمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه و عکس دانشجویی برگزار شد

تعداد بازدید:۱۳۷۱
اولین نشست شورای سیاستگذاری هشتمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویی با حضور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد.
نشست شورای سیاستگذاری هشتمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه و عکس دانشجویی برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، مهندس محمدهادی عسکری در این نشست طی سخنانی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی رویدادهای فرهنگی هنری در فضای دانشگاهی ابراز داشت: برگزاری چنین جشنواره هایی ضمن تقویت امید و انگیزه در میان دانشجویان بستر مناسبی برای شناسایی و معرفی استعدادهای جوان دانشگاهی در زمینه فیلم کوتاه و عکس است.

عسکری در ادامه با اشاره به ضرورت پیشگیری از شیوع آسیب های اجتماعی در میان دانشجویان خاطر نشان کرد: بر این اساس اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در تعامل با مسؤلان اداره کل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن جلب حمایت های مادی و معنوی آنان، بخش ویژه جشنواره با موضوع پیشگیری از اعتیاد برگزار خواهد کرد.

وی همچنین افزود: طبق هماهنگی های به عمل آمده، هشتمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه و عکس دانشجویی در هفته اول اردیبهشت ماه به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار می شود.

عسکری در پایان بهره مندی از تجارب نیروهای متخصص دانشگاهی در زمینه فیلم کوتاه و عکس به عنوان دبیر و اعضای شورای سیاست گذاری و نیز برنامه ریزی برای پویایی جشنواره از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی و نیز جلسات نقد فیلم را از جمله ویژگی های جشنواره هشتم عنوان کرد.

در این جلسه عارف وهاب زاده، مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در سخنانی ضمن تأکید بر نگاه تخصصی در تهیه فیلم های کوتاه و نیز عکس اظهار داشت: فقدان نگاه تخصصی می تواند، موجب بروز تأثیرات مخرب در موضوع اعتیاد گردد. وی افزود: از این رو می بایست اطلاعات لازم در اختیار فیلم سازان جوان قرار گیرد.

وهاب زاده ادامه داد: بهره مندی از تمامی ظرفیت ها در فضای دانشگاهی از جمله ظرفیت های جامعه هنرمندان کشور به عنوان سفیران پیشگیری از اعتیاد از جمله مسائلی است که می تواند موجب افزایش نشاط و جذابیت جشنواره گردد.

مدیر کل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه افزود: باید تلاش نماییم تا برخی نگرش ها و باورهای غلط را از طریق ابزارهای هنری در اختیار تغییر دهیم و برگزاری چنین رویدادی می تواند گام مؤثری در این خصوص باشد.

در این جلسه کلیات دستور العمل جامع جشنواره سراسری فیلم کوتاه و عکس دانشجویی مورد تأیید قرار گرفت و مقرر شد تا بر اساس این دستورالعمل و نیز بر پایه ملزومات ستاد مبارزه با مواد مخدر فراخوان جشنواره ارسال گردد.

در پایان این نشست احکام دبیران بخش فیلم کوتاه و بخش عکس جشنواره هشتم به آنان ابلاغ گردید.


( ۱ )

نظر شما :