انتخاب دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر بعنوان نماینده شبکه مجازی دانشگاههای جهان اسلام

۱۴ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۸ کد : ۴۳۵۰۴ اخبار دانشگاه اخبار منتخب دانشگاه
تعداد بازدید:۸۸
طی حکمی از سوی دکتر نجفی برزگر ، دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر بعنوان نماینده شبکه مجازی دانشگاههای کشورهای اسلامی معرفی شد .
انتخاب دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر بعنوان نماینده شبکه مجازی دانشگاههای جهان اسلام

به گزارش خبرنگار فرهنگی، دکتر کریم نجفی برزگر رئیس شبکه دانشگاههای مجای کشورهای اسلامی با حضور در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و ایراد توضیحاتی در خصوص فعالیتهای این شبکه، حکمی را تقدیم دکتر لطف ا... خواجه پور، ریاست دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نمود.

دکتر نجفی هدف از سفر خود به خرمشهر را ارائه توضیحاتی درخصوص دلایل و اهداف راه اندازی این شبکه و نحوه فعالیت این شبکه اعلام نمود.

وی ادامه داد: سازمان همکاری اسلامی با هدف ایجاد تعامل و همکاری و ارتباط بین کشورهای جهان اسلام اقدام به تشکیل مجمعی نمود که یکی از اهداف این مجمع تقویت و توسعه همکاریهای علمی و دانشگاهی بین دانشگاهها و مراکز علمی - تحقیقاتی جهان اسلام، اشتراک تجربیات و دستاوردهای علمی – آموزشی به ویژه از طریق آموزشهای مجازی و آموزشهای الکترونیک از راه دور و تسهیل وتوسعه انتقال و تبادل مدارج و مدارک علمی و تحقیقاتی جوامع اسلامی است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که میزبانی سه شبکه مهم علمی این سازمان را در داخل کشور به عهده دارد و یکی از این شبکه ها شبکه مجازی دانشگاههای مجازی جهان اسلام است که از طریق این شبکه میتوان ضمن هم افزایی، امکان تحصیل را از طریق آموزش مجازی و الکترونیکی برای تمامی علاقمندان که گاهی به دلیل خلاهای فیزیکی قادر به ادامه تحصیل نیستند فراهم آورد.

دکتر نجفی افزود در این بین استانهایی مانند خوزستان که یکی از استانهای غنی و دارای تمدن دیرینه میباشد و از نظر استراتژیک و ارتباط با کشورهای همسایه خصوصاً کشورهای حوزه خلیج فارس نیز جایگاه ویژه ای دارد میتواند در این شبکه بسیار مفید و حائز اهمیت باشد.

دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیز به دلیل موقعیت خاص وهمسایگی نزدیک با کشورهایی همچون عراق و نیز وجود رشته های زیادی در حوزه اقتصاد و بازرگانی میتواند در بهبود شرایط اقتصادی کشور موثر و گره گشا باشد و یکی از راههای رسیدن به این مهم زمیهنه سازی در جهت شناسایی و تبادل نظر میان کشورها و عرضه توانائیها و مهارتهاست و نیل به این هدف از طریق همین شبکه مجازی میتواند تسهیل و میسر گردد.

در پایان دکتر نجفی با تقدیم حکمی، دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر را بعنوان نماینده شبکه مجازی دانشگاههای کشورهای اسلامی معرفی و ابراز امیدواری نمود تا این دانشگاه با ایجاد بسترهای مناسب در پیشبرد هرچه بهتر اهداف این شبکه کوشا و مثمرثمر باشد./‏‬ فیروزه زندی خبرنگار فرهنگی دانشگاه


نظر شما :