اولین نشست هم اندیشی کانون های هلال احمر دانشگاه های استان تهران

۱۲ آذر ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۳ کد : ۴۳۴۳۵ اخبار ستادی کانون های فرهنگی هنری
تعداد بازدید:۱۷۰
اولین نشست هم اندیشی دبیران کانون های هلال احمر دانشگاه های استان تهران امروز ۱۲ آذرماه با حضور دبیران این کانون ها در اداره کانون های فرهنگی و هنری و اجتماعی و مذهبی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد.
اولین نشست هم اندیشی کانون های هلال احمر دانشگاه های استان تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ این نشست ها که با هدف تبادل نظر و انتقال تجربه کانون ها و بهره گیری از راهکار ها و پیشنهادات دوشنبه های هر هفته با عنوان دوشنبه های کانونی در اداره کانون های اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار می شود.

در این هم اندیشی دبیران کانون ها ضمن معرفی فعالیت های کانون های خود به نقد و بررسی وضعیت این کانون ها در دانشگاه های خود و دیگر دانشگاه ها پرداخته و در خصوص نقاط ضعف و قوت و همچنین و فرصت ها و تهدیدات این کانونها به تبادل نظر پرداختند.

لازم به ذکر است در خلال این نشست پیشنهاداتی در خصوص ارتقای فعالیت کانون ها و انعقاد تفاهم نامه با سازمان های مرتبط با فعالیت های این کانون ها مطرح شد. عدم استقبال مخاطبان در فعالیت های این کانون و ضرورت اجرای برنامه در قالب های جذاب تر و تمرکز بیشتر بر رویکرد آموزشی کمک های اولیه، امداد و نجات، مانور زلزله، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. تفاهم نامه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با وزارت علوم مورد بحث قرار گرفت و پیشنهاداتی از سوی دبیران این کانون ها جهت اصلاح مشکلات این تفاهم ارائه گردید. همکاری های بین کانونی میان کانون هلال احمر با کانون آسیب های اجتماعی، همیاران سلامت، گروه های خیریه و... به عنوان همکاری های داخل دانشگاه و همچنین ارتباط با سازمان انتقال خون، سازمان آتش نشانی، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در پایان آقای کریم پورمرجان رئیس اداره کانون های فرهنگی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم این کانون را یک از قدیمی ترین و پرشمار ترین کانون در سطح دانشگاه های کشور دانست با جمع بندی بحث های انجام شده در خصوص ساختار کانون ها، فرصت ها، تهدید ها، نقاط قوت و ضعف فعالیت های کانون های هلال احمر، پیشنهادات درون دانشگاهی و فرابخشی، از دبیران کانون های هلال احمر قدردانی نمود. شایان ذکر است خروجی این نشست در قالب بسته سیاستی اجرایی به کاونهای هلال احمر منعکس خواهد شد.


نظر شما :