مدیرکل فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد:

خلاقیت باید ماموریت، فرهنگ و ارزش کانون های فرهنگی باشد

۲۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۸:۰۴ کد : ۴۳۰۸۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی کانون های فرهنگی هنری
تعداد بازدید:۹۵۲
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی در نشست دبیران شورای هماهنگی کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی گفت: خلاقیت در کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی باید یک ماموریت، فرهنگ و ارزش تلقی شود، کانون ها باید میدانی برای کسب و ارتقای مهارتهای های نوآورانه و کارآفرینانه باشد.
خلاقیت باید ماموریت، فرهنگ و ارزش کانون های فرهنگی باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزرات علوم؛ مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نیز در این نشست با اشاره به اینکه در آستانه بیستمین سال تاسیس کانون های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها هستیم و کانون های فرهنگی و اجتماعی برای ادامه فعالیت نیازمند هستند برخی از الزامات و اقتضائات فضای پس از بیست سالگی را مراعات نمایند، گفت: خلاقیت در کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی باید یک ماموریت، فرهنگ و ارزش تلقی شود، کانون ها باید میدانی برای کسب و ارتقای مهارتهای های نوآورانه و کارآفرینانه باشد.
عسگری تولید انسان فرهخیته را مهم ترین کارویژه کانون ها دانست و افزود: در شرایط کنونی که بیش از هر زمان دیگری فرهنگ به فناوری گره خورده است، کانون های فرهنگی باید از فضای اجتماعی به وجود آمده در جهت کارآفرینی، انتقال تجارب و تولید محتوای مناسب برای دانشجویان استفاده کنند.
وی به مشکلات و چالش های موجود از قبیل ریزدگردها، آلودگی هوا و مصرف بی رویه انرژی اشاره کرد و گفت: کانون ها و مجامع تخصصی باید روی یک چالش محوری متمرکز شوند و از این طریق به دولت کمک کنند.
مدیرکل فرهنگی وزارت علوم گفت: کانون ها باید در جلب مشارکت سازمان ها و دستگاه ها کوشا باشند همچنین جدب دانشجویان مستعد دانشگاه باید در دستور کار شورای هماهنگی کانون های فرهنگی باشد.

وی با اشاره به ضرورت اتخاذ رویکرد های نوین در کانون ها گفت: کانون های فرهنگی هنری اجتماعی و دینی باید برای بهره وری بیشتر به اصلاح فرآیند ها و بهبود در روش ها بپردازند و در این صورت است که کانون ها به مجمع بی نظیر کنشرگران فرهنگی تبدیل خواهند شد که در ارتقای کیفی فضای فرهنگی دانشگاه تاثیرگذار خواهند بود


مدیرکل فرهنگی و اجتماعی گفت: جامعه و دانشگاه نیازمند تولید دانش فرهنگی، توسعه منابع انسانی و مشارکت اجتماعی دانشگاهیان می باشند و در این صورت است که این چرخه فرهنگی می تواند انسان های فرهیخته را به جامعه و میدان دانشگاه عرضه نماید.
 

 


( ۲ )

نظر شما :