معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در نشست خبری اعلام کرد:

یازدهمین دوره «جشنواره ملی حرکت »۴ الی ۷ آذر در دانشگاه اصفهان برگزار می شود

۲۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۶ کد : ۴۳۰۶۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی جشنواره حرکت
تعداد بازدید:۷۵۴
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: یازدهمین دوره «جشنواره ملی حرکت» ویژه انجمن های علمی دانشجویی از ۴ الی ۷ آذر در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.
یازدهمین دوره «جشنواره ملی حرکت »۴ الی ۷ آذر در دانشگاه اصفهان برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: انجمن های علمی دانشجویی ۱۰۴ دانشگاه و موسسه آموزش عالی، در قالب ۴۰ اتحادیه علمی، فعالیت های علمی، پژوهشی و فناوری خودرا در جشنواره ملی حرکت که در دانشگاه اصفهان برگزار می شود به نمایش و رقابت می گذارند.

وی افزود: علاوه بر انجمن های علمی دانشجویی داخل کشور، در جشنواره امسال شاهد حضور ۸۰ مخترع و پژوهشگر دانشجو از ۱۰۷ کشور جهان خواهیم بود که نشان دهنده رغبت جامعه علمی دنیا برای تعامل علمی با ایران است.

دکتر غفاری تصریح کرد: کارویژه اصلی «جشنواره ملی حرکت» پیوند دادن جامعه علمی دانشجویی کشور با جامعه، بازار و کاربرد واقعی علوم در صنعت، کشاورزی و خدمات است.

وی امکان ایجاد تعامل بین دانشجویان نخبه علمی را که در انجمن های علمی فعالیت می کنند با مدیران و دست اندرکاران حوزه صنعت و کشاورزی بسیار مهم دانست و گفت: در راستای ارتباط دانشجویان با بازارکار، شرکت های بازرگی مانند سایپا، نفت پارس، گروه شیمی گلرنگ، مواد غذایی زرین غرال و بتون بریس در جشنواره ملی حرکت شرکت می کنند.

وی بخشهای مختلف یازدهمین دوره جشنواره ملی حرکت» را شامل، بخش رقابتی، نمایشگاهی، بین المللی و ارتباط با بازار نام برد و گفت: انجمن های علمی دانشجویی می توانند فعالیت های خودرا در قالب کتاب، مقاله، اختراعات و نشریات علمی به رقابت بگذارند.


( ۳ )

نظر شما :