رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد:

جشنواره قرآن قله فعالیت های فرهنگی دانشجویی است

۲۸ آبان ۱۳۹۷ | ۰۱:۴۰ کد : ۴۳۰۰۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی جشنواره قرآن و عترت
تعداد بازدید:۱۰۲۲
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: این جشنواره قرآنی قله فعالیت دانشجویی است، اما حتما دامنه وسیع تری دارد که باید به آن برسیم.
جشنواره قرآن قله فعالیت های فرهنگی دانشجویی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمیان در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور با اشاره به مشارکت بیش از ۳۰۰ هزار دانشجو در این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره یکی از گسترده‌ترین فعالیت های دینی و مذهبی در دانشگاه‌ها است که بیشترین مخاطب برای حضور در آن مشارکت می‌کنند و باید برگزاری چنین برنامه‌های پرمخاطبی در دانشگاه‌های کشور رواج بیشتری پیدا کند.
وی ادامه داد: جریان استکبار به دنبال معرفی و شناساندن دانشگاه‌ها به عنوان محل ترویج و ترسیم فرهنگ غرب است، اما آنچه که ما از دانشگاه‌ها می‌بینیم و واقعیت دارد این است که مجموعه دانشگاهی اقبال به قرآن و اهل بیت علیهم السلام در آن بسیار زیاد است در اکثریت جامعه دانشگاهی علاقه و انس به قرآن وجود دارد و انسان‌های معتقد و خداباور هستنتد این فارغ از شکل ظاهری دانشجویان است.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: این جشنواره قرآنی قله فعالیت دانشجویی است، اما حتماً دامنه وسیع تری دارد که باید به آن برسیم. مجموعه فعالین در حوزه‌های قرآنی در دانشگاه‌ها برآورده از کانون‌های قرآنی است و خواهش من این است که باید عزمی برای جهش فعالیت‌های قرآنی و توسعه آن و طرحی نو برای تنفس دوباره دانشجویان داشته باشیم که آیا این فعالیت‌ها نیاز به باز تعریف و قالب‌های جدید دارد یا خیر حتماً در دوره‌های بعد باید شاهد فعالیت‌های گسترده‌تر و متنوع تری باشیم.

وی در پایان گفت: میزبان سی و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.


نظر شما :