در راستای توسعه فعالیت های فرهنگ و دانشگاهی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه‌ همکاری‌ وزارت علوم و جهاد دانشگاهی

۲۱ آبان ۱۳۹۷ | ۲۰:۱۰ کد : ۴۲۸۲۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۳۵
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در راستای توسعه‌ فرهنگی و همکاری های مشترک در دانشگاه‌ها، یک تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.
انعقاد تفاهم‌نامه‌ همکاری‌ وزارت علوم و جهاد دانشگاهی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به نقل از جهاددانشگاهی، آیین انعقاد تفاهم‌نامه بین دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، ظهر امروز (دوشنبه) در ساختمان سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی برگزار شد.
موضوع این تفاهم‌نامه، همکاری بین جهاددانشگاهی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اجرای برنامه‌های فرهنگی، علمی، دینی، هنری و اجتماعی در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است.
همچنین بر طبق این تفاهم‌نامه، شورایی متشکل از نمایندگان دو طرف جهت پیشبرد اهداف و عملیاتی‌شدن آن در سطوح ملی و دانشگاهی تشکیل می شود.
در این تفاهم‌نامه به تعهدات وزارت علوم، از جمله حمایت از برنامه‌های فرهنگی جهاددانشگاهی، انجام هماهنگی لازم با دانشگاه‌ها به‌منظور مشارکت دو جانبه برای اجرای مطلوب موضوع تفاهم‌نامه، مشارکت در تبلیغات و اطلاع‌رسانی فعالیت‌های ملی جهاددانشگاهی و ابلاغ به مجموعه‌های ذیربط، اولویت قرار دادن جهاد برای استفاده از خدمات فرهنگی، امکانات، محصولات و تولیدات جهاددانشگاهی، مشارکت در برگزاری رویدادها و برنامه‌های جهاددانشگاهی، می‌توان اشاره کرد. همچنین تعهدات جهاددانشگاهی از جمله مشارکت با وزارت علوم در خصوص تهیه و تدوین طرح‌ها و موضوعات محوری، حمایت مالی و معنوی این نهاد از گروه‌های دانشجویی متناسب با اولویت‌های فعالیت جهاددانشگاهی، مشارکت با وزارت علوم در طرح‌های افکار سنجی و نظرسنجی، حمایت از چاپ و انتشار آثار دستاوردهای فرهنگی، علمی، هنری، دینی و اجتماعی فعالان فرهنگی است.
در حاشیه این آیین، دکتر غلام‌رضا غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم از بخش‌ها و فعالیت‌های سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و مرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی (ایسپا) بازدید کرد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع


نظر شما :