شمارش معکوس تا آغاز بزرگترین رویداد قرآنی دانشگاه های کشور

تعداد بازدید:۱۵۱۴
در حالی که کمتر از ۵ روز به آغاز سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت باقی مانده، متولیان برگزاری این رویداد در ستاد وزارتخانه و دانشگاه میزبان (فردوسی مشهد) در تدارک میزبانی شایسته از مهمانان این جشنواره هستند
شمارش معکوس تا آغاز بزرگترین رویداد قرآنی دانشگاه های کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ این جشنواره هرساله در سه مرحله دانشگاهی، منطقه‌ای و سراسری بین دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می شود و برگزیدگان آن درنهایت به مرحله ملی که شامل کلیه دستگاه‌ها اعم از دانشگاه‌های وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آزاد اسلامی، دانشگاه‌های پیام نور، جامع علمی و کاربردی، فنی و حرفه‌ای، فرهنگیان و دانشگاه علوم قرآن و معارف اسلامی می‌باشند، راه می‌یابند.

مرحله ملی جشنواره قرآن و عترت با حضور بیش از ۶۰۰ شرکت‌کننده در بخش‌های آوایی، معارفی، هنری، ادبی، پژوهشی و فناوری برگزار می‌شود که درمجموع ۶ بخش و ۳۳ رشته است.

مرحله ملی جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور طی روزهای ۲۵ تا ۲۸ آبان ماه در دانشگاه فردوسی مشهدبرگزارمی شود. پذیرش شرکت‌کنندگان در جشنواره روز ۲۵ آبان ماه است و آیین افتتاحیه روز شنبه ۲۶ آبان ماه از ساعت ۸ تا ۱۱ و آیین اختتامیه روز یکشنبه ۲۷ آبان ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۲ در محل تالار زنده‌یاد دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد با حضور مسئولین عالی‌رتبه کشوری و استانی برگزار می‌شود.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده مسابقات بخش آوایی در سالن‌هایی که به همین منظور آماده‌شده است در محل اسکان شرکت‌کنندگان برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت در زمینه روند داوری آثار گفت: با تحویل آثار بخش‌های ادبی، هنری، پژوهشی و فناوری به دبیرخانه جشنواره کار داوری قریب به ۴۰۰ اثر با حضور اساتید و صاحب نطران آغازشده است و نتایج روز شنبه ۱۹ آبان ماه مشخص خواهد شد.

این جشنواره به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بسترهای ورود دانشجویان به فعالیت‌های قرانی هست که باهدف ارتقای سطح فرهنگ قرآنی، اسلامی و اعتلای اخلاق و ایمان دینی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و همچنین تقویت و توسعه فضای معنوی و قرآنی در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

گفتنی است چندی پیش با ابلاغ وزیر علوم تحقیقات و فناوری میزبانی مرحله ملی سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور به دانشگاه فردوسی مشهد واگذار گردید.


( ۳ )

نظر شما :

محمد معصومیان ۲۰ آبان ۱۳۹۷ | ۱۹:۳۰
با سلام طبق گفته های قبلی روز شنبه 19 آبان باید اسامی پذیرفته شدگان بخش پژوهشی را اعلام می کردید و دو روز گذشته است و هنوز اعلام نکرده اید . ما نمی توانیم کمتر از 5 روز کلاس ها را با اساتید هماهنگ گنیم و برنامه ریزی داشته باشیم برای سفر خود . از این میزبانی شما کمال تاسف رو دارم .